[540 L] oskary

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

[540 L] oskary

Post autor: jasku »

No i stało sie zmieniłem obsadę w akwa, sa to teraz oskary i L zbrojniki
chwilowo jeszcze 4 bocie wspaniale około 12 cm każda i 5 zbrojnikow niebieskich okolo 6 cm ale tylko do czasu az oskary dorosna i zaczna mniejsze ryby traktowac jako zarcie, wtedy je (bocie i zbrojniki niebieskie) oddam w dobre rece.
tak jeszcze dla sprostowania z oskarow docelowo jest planowana jedna dobrana para (o ile sie jedna chociaż dobierze mam nadzieje)
oto kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

moze jeszcze cos o zbiorniku:
wymiary 150x60x60 (540L brutto)
filtracja 2x aquael unimax 700 i 1x ehaim 2026
ogrzewanie 50 wat podrzwirowe plus 2x 150wat jeger (temperatura w zbiorniku utrzymuje sie na poziomie 25 stopni bez wlaczania sie grzalek)
oswietlenie 2x 54W T5 calosc podlaczona pod komputerek GHL Profilux 2
rosliny: Vallisneria gigantea, kryptokoryny (ale tylko do czasu jak oskary urosna i zaczna je wykopywac)
opsada:
2x latino red tiger oskar
6x red tiger oskar
1x gibiceps
1x L91
tymczasowo:
4x bocia wspaniala
5x zbrojnik niebieski
mam nadzieje w przyszlosci na dobranie sie pary oskarow, wtedy zostanie tylko ta jedna para a reszta do wydania.
akwa 540L
Awatar użytkownika
irkame
Początkujący pomocnik
Posty: 967
Rejestracja: 05 lip 2007 9:37
Lokalizacja: Głogów

Post autor: irkame »

Hey. Akwa fajne. Takie spokojne ,majestatyczne ale za bardzo uporządkowane. A jeśli chodzi o rybcie to się nie wypowiem bo sie nie znam ale na oko amatora to powiem że mają takie duże wyłupiaste oczy. Tak ma być? Ale za to kolorki fajne. :lol: Zobaczymy co z nich wyrośnie. :roll: Czas pokarze.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Mi też coś te oczy wyglądają na duże :)

Pozdrawiam!
Krzysiek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Przede wszystkim dobrze, że myślisz wywalić ryby denne, bo te zupełnie nie pasują.
Co do tych gał, to faktycznie bym się temu przyjrzał bliżej, widać, że nie wszystkie tak mają. To, że wyłupiaste, to te ryby tak mają jak są starsze, jednak wielkość ich to już inna sprawa.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
pinx
Akwarysta
Posty: 803
Rejestracja: 14 wrz 2007 17:14
Lokalizacja: zależy dokąd poniesie

Post autor: pinx »

serwus!
jak najbardziej można mieć na nie oko, ale najprawdopodobniej ryby wcześniej były niedokarmiane i są w tej chwili za małe jak na swój wiek...stąd to "duże oko".
karmione widzę odpowiednio :wink: , więc powinny dojść do siebie.
pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

pinx pisze:serwus!
jak najbardziej można mieć na nie oko, ale najprawdopodobniej ryby wcześniej były niedokarmiane i są w tej chwili za małe jak na swój wiek...stąd to "duże oko".
karmione widzę odpowiednio :wink: , więc powinny dojść do siebie.
dokladnie tak jak napisales, dostaja teras zarelko minimum 6x dziennie i mam nadzieje ze cos z nich wyrosnie a te duze oko nie bedzie juz takie duze.
ps. zdjecia byly robione w dniu wpuszeczenia ryb do akwa. Od tego czasu minol tydzien i mam wrazenie ze ryby przybraly na wadze.
akwa 540L
Awatar użytkownika
siwy1973
Pomocnik
Posty: 685
Rejestracja: 12 wrz 2008 14:38
Lokalizacja: polska wielkopolska poznan wilda robocza

Post autor: siwy1973 »

zacny baniak ,a i ze smakiem urzadzony
SZKŁO POD WPŁYWEM WODY '' KURCZY '' SIĘ
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

siwy1973 pisze:zacny baniak ,a i ze smakiem urzadzony
dziekuje
akwa 540L
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

To nie mój styl, więc za bardzo nie będę komentował, ale jest za bardzo "wychuchane", taki porządek w nim. Ja bym wrzucił trochę liści dębu i torfu włóknistego żeby zrobić trochę "syfu" na dnie ;) ukryj trochę sprzęt, bo widać.
filtracja 2x aquael unimax 700 i 1x ehaim 2026
a ja tu widzę jeszcze Aquaela serii Fan ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

tompior111 pisze:To nie mój styl, więc za bardzo nie będę komentował, ale jest za bardzo "wychuchane", taki porządek w nim. Ja bym wrzucił trochę liści dębu i torfu włóknistego żeby zrobić trochę "syfu" na dnie ;) ukryj trochę sprzęt, bo widać.
filtracja 2x aquael unimax 700 i 1x ehaim 2026
a ja tu widzę jeszcze Aquaela serii Fan ;)
syfu wystarczajaco robia pawiookie i zbrojniki, akwa wydaje sie wychuchane bo foty po gruntownych pozadkach byly robione. Co do filtra to jest (aquael fan 3plus) w lewym przednim rogu jak sie przypatrzysz na focie to widac, zapomnialem go wymienic w swojej wyliczance
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009 11:47 przez jasku, łącznie zmieniany 2 razy.
akwa 540L
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Mi się bardziej rzuciło w oczy coś zielonego za trawą, nie widzę czy to filtr czy grzałka, ale coś tam widzę. Wiem czepiam się szczegółów, ale ja np. lubię posłuchać trochę krytyki na temat swojego zbiornika... zawsze można coś udoskonalić ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

tompior111 pisze:Mi się bardziej rzuciło w oczy coś zielonego za trawą, nie widzę czy to filtr czy grzałka, ale coś tam widzę. Wiem czepiam się szczegółów, ale ja np. lubię posłuchać trochę krytyki na temat swojego zbiornika... zawsze można coś udoskonalić ;)
to zielone to jest wlot do ehaima. Krytyka mile widziana poto tez wystawilem fotki na forum. Zbiornik jest celowo "ciut sterylny" poniewaz ulatwia mi to pielegnacje i odmulanie a wierzcie przy karmieniu maluchów 6 do 8 razy dziennie jest co odmulać. Roslinki pewnie bym także wywalil (co penie nastapi tak czy i naczej jak pawice dorosna bo jak nie ja to one je powyrywaja) tylko ze wtedy w ogole lyso by bylo i sprzet calkowicie bylby na wierzchu a przy praktycznie 4-rech filtrach nieladnie by to wygladalo.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2009 9:58 przez jasku, łącznie zmieniany 2 razy.
akwa 540L
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Zbiornik jest celowo ciut sterylny poniewaz ulatwia mi to pielegnacje i odmulanie a wierzcie przy karmieniu maluchÓw 6 do 8 razy dziennie jest co odmulac.
Zbiornik albo jest sterylny-same szkło, woda i potrzebny sprzęt, albo pół sterylny- szkło, woda, sprzęt, jakieś drewno lub kamień.
Twoje akwarium jest po prostu zbiornikiem ozdobnym.
Również ryby karmię bardzo, bardzo często, jednak poprzedniego zbiornika nie odmulałem 16 miesięcy i 2 dni. Podstawa to odpowiednie ustawienie filtrów a co za tym idzie odpowiednia cyrkulacja wody w zbiorniku.
W takim zbiorniku jak twoje zadanie jest ułatwione, gdyż masz jako podłoże piach, a więc syf nie przenika w głąb.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

mariuszzawadzki pisze:
Zbiornik albo jest sterylny-same szkło, woda i potrzebny sprzęt, albo pół sterylny- szkło, woda, sprzęt, jakieś drewno lub kamień.
Twoje akwarium jest po prostu zbiornikiem ozdobnym.
Również ryby karmię bardzo, bardzo często, jednak poprzedniego zbiornika nie odmulałem 16 miesięcy i 2 dni. Podstawa to odpowiednie ustawienie filtrów a co za tym idzie odpowiednia cyrkulacja wody w zbiorniku.
W takim zbiorniku jak twoje zadanie jest ułatwione, gdyż masz jako podłoże piach, a więc syf nie przenika w głąb.
akwarystka zajmuje sie na tyle długo by wiedziec co to jest zbiornik sterylny i pol sterylny wiec takich wykładów nie potrzebuje. Moj baniaczek urzadzilem tak bym miał ułatwione zadanie w pozadkach podobnie jak ma to miejsce w baniakach polsterylnych z tym ze posadzilem z lewej i prawej strony pare roslin by ukryc sprzet i polozylem pare korzeni by zrobic pawiookim jakies rewiry by sie nie ganialy a zbrojnikom dac schronienie. Ntomiast wyloty filtrow mam ustawione tak by to co nie zostanie wciagniete przez filtr mechaniczny zbieralo sie w lewym przednim rogu akwa, wierz mi ze nawet mlode pawiookie potrafia zjesc i wydalic niesamowite ilosci. Co do piachu to wlasnie dlatego jest jaki jest by mi ulatwic odmulanie.
akwa 540L
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ja natomiast w akwarystyce wciąż raczkuje, już ponad 22 lata i może dla tego pierwszy raz spotkałem się z takim określeniem
ciut sterylny
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ