Ślimaki.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

qnrad92
Posty: 261
Rejestracja: 05 gru 2007 14:48
Lokalizacja: Mielec

Ślimaki.

Post autor: qnrad92 »

Mam problemy ze ślimakami. Co jakieś 4-5 dni odmulam dno, ale one się cały czas mnoża... Jest jakiś środek, żeby je pozabijać? Z góry Wam bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Konrad.
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Opcja szukaj. Było o tym dużo na forum. Chociażby sposób "na marchewkę". Szczegóły znajdziesz sam; nie ma sensu pisać setny razy tego samego.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Jak czyta się takie posty to na prawdę można się podłamać.Na ten temat jest już dużo napisane.Tak po za tematem to masz większy problem.Pomieszane biotopy, po jakiego grzyba podawać takim rybom podawać ochotkę.Chyba tylko po to aby pisać posty w dziale choroby.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Racja!!!

Post autor: slaszek »

mariuszzawadzki pisze:Jak czyta się takie posty to na prawdę można się podłamać.Na ten temat jest już dużo napisane.Tak po za tematem to masz większy problem.Pomieszane biotopy, po jakiego grzyba podawać takim rybom podawać ochotkę.Chyba tylko po to aby pisać posty w dziale choroby.
Posłuchaj Mariusza! Ma dużo racji. MOje doświadczenia z ochotką to katastrofa!

Natomiast do rzeczy...Choć było opisywanych wiele sposobów na ślimaki to jednego sposobu raczej wcale nie opisywano(też szukałem). Otóż dobrym sposobem na ślimaki, szczególnie ich jaja są - wypławki!!!!!!!!!!! :brawo Są strasznie napalone na jajeczka wszelkiej maści i narybek.

U mnie naprawdę podziałało... Jak je wykończysz to wtedy na surowe mięsko wykończysz wypławki i po robocie :diabel :zlosc
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
kuba7
Początkujący pomocnik
Posty: 162
Rejestracja: 09 kwie 2008 18:24

Re: Ślimaki.

Post autor: kuba7 »

Jeśli to są tzw. świderki (Maliidae), to ich tak mocno nie wykańczaj, bo są pożyteczne.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Zgoda świderek jest pożyteczny, jednak też do pewnego momentu.Do kedy jesteś w stanie zapanować nad populacją.Również świderki potrafią zdominować akwarium.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

mariuszzawadzki pisze:Zgoda świderek jest pożyteczny, jednak też do pewnego momentu.Do kedy jesteś w stanie zapanować nad populacją.Również świderki potrafią zdominować akwarium.
chyba, że ma się ślimakożerców ...to nigdy nie zdominują akwarium...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
kuba7
Początkujący pomocnik
Posty: 162
Rejestracja: 09 kwie 2008 18:24

Post autor: kuba7 »

Ale ślimakożerców do akwa 30 l. nie polecam
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Włóż ugotowaną marchewkę. (wieczorem) razno się zbiorą na niej ślimaki i potem wyjmiesz marchęwkę, i tak pare razy ;)

Najbrdziej naturalne :D
Bierny akwarysta.
Royss
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 31 gru 2007 19:09

Post autor: Royss »

Witam,
przy dozowaniu CO2 w akwarium, można też pozbyć się ślimaków (nie wszystkich, ale części), ponieważ CO2 powoduje mięknięcie wapnia, a skorupa ślimaka zbudowana jest z wapnia, i skorupa kruszy się, a pozostałością zajmią się rybki :wink:

Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

slaszek pisze:
mariuszzawadzki pisze:Zgoda świderek jest pożyteczny, jednak też do pewnego momentu.Do kedy jesteś w stanie zapanować nad populacją.Również świderki potrafią zdominować akwarium.
chyba, że ma się ślimakożerców ...to nigdy nie zdominują akwarium...
Dla tego ja nie wyobrażam sobie swojego zbiornika bez bocji wspaniałych.Jednak u kolegi odpadają gdyż ma za mały zbiornik.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

Royss pisze: CO2 powoduje mięknięcie wapnia, a skorupa ślimaka zbudowana jest z wapnia, i skorupa kruszy się,

Pozdrawiam
prawie.... :wink:
skorupa jest zbudowana z węglanu wapnia a z CO2 tworzy się rozpuszczalny wodorowęglan wapnia co rzeczywiście rozmiękcza muszlę 8) a nie wapń
trochę OT ale... :D
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

CO2 dozuję w akwarium od dawna, a ze ślimakami miałem również problem.
Także ja na swoim przykładzie nie mogę stwierdzić aby ten gaz miał jakikolwiek wpływ na ślimuny.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Royss
Akwarysta
Posty: 612
Rejestracja: 31 gru 2007 19:09

Post autor: Royss »

Dzięki marcin, że mnie poprawiłeś :oops:

U mnie z tym gazem to działa :lol:

Pozdrawiam
Pozdrawiam!
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

drobiazg :D

Ja w akwarium mam troche zatoczków przy dozowaniu CO2 (pH ~6.7)ale populacja szybko zanika gdy dorastają młode barwniaki 8) ślimaczki nie mają szans...a mówią, że to bocje przepadają za ślimakami :D cieszę się tym błogosławieństwem nieposiadania ślimorów aż ich skądś nie przywleke i wtedy sie zaczyna od nowa :wink:
ODPOWIEDZ