Larwa komara.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Larwa komara.

Post autor: michal_1m »

Czy podawanie larwy komara z "własnej beczki" jest bezpieczne. Czy przed podaniem trzeba jeszcze coś zrobić czy wystarczy wypłukać??
Michał

Obrazek
stromek89
Posty: 189
Rejestracja: 11 maja 2007 12:23

Post autor: stromek89 »

Też chciałem tak zrobić tzn.dawać larwy z własnej beczki,ale myśle,że jest to nie humanitarne.Płukanie nic nie da.Larwy moga mieć wewnątrz organizmu drobnoustroje,które mogą zaszkodzić rybom.Mogą,ale nie muszą.Z tego co wiem to hodujesz paletki,a sa to dośc wrażliwe ryby,także lepiej nie ryzykuj.Ja swoich ryb nie karmiłem nigdy w ten sposób dlatego nie jestem w 100% pewny czy może to zaszkodzić.

pzdr
Jeśli pomogłem kliknij ''pomógł''.
kuba7
Początkujący pomocnik
Posty: 162
Rejestracja: 09 kwie 2008 18:24

Post autor: kuba7 »

Larwy komarów z własnej beczki żywią się tym samym, co larwy komarów w dzikich zbiornikach, woda w tej beczce musi być przecież dojrzała we wszystkie żyjątka (wiem wiem, to nie jest fachowe określenie :D )
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Myślałem, że skoro łowię robactwo z miejsca w którym nie ma ryb to zagrożenia nie ma. W takim razie pewnie źle myślałem, nie ma co ryzykować.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

W beczce raczej nie bedzie chorobotwórczych bakterii które mogą zaszkodzić rybom.
Wg mnie komary z własnej beczki są pewnym pokarmem.

Aha, paletkom bym nie podawał żadnego żywego pokarmu.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ja swoim rybom ( co prawda to nie paletki no ale zawsze ryby) bardzo często odławiam plankton czy to komar z beczki na działce czy wodzeń albo dafnie ze stawu do którego mam zaufanie.
Poprostu skorupiaki odławiam z wody ze stawu i pod kran na chwile by je przepłukać i hop do akwarium :wink: i jeszcze problemów nie miałem podając żywy pokarm no prócz takich że ryby chętniej do tarła podchodzą i znacznie szybciej rosną :lol:
Jak się ma sprawdzone i zaufane miejsce z którego odławia się żywy pokarm to moim zdaniem można śmiało go podawać rybom :)
i właśnie dlatego uwielbiam okresy letnie bo jest znacznie łatwiejszy dostęp do planktonu niż jesienią i zimą :)
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ja mam palety jak wiadomo, jednak larwę komara uważam za najbezpieczniejszy pokarm, a jeśli pochodzi jeszcze z beczki, gdzie nie ma innych ryb to pokarm jest na prawdę dobry.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

W takim razie być może zaryzykuję. Jeśli zauważę, że wpłynie pozytywnie na ryby to pewnie zacznę karmić również i tym.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Swego czasu, gdy mialem narybek neonów Innesa to zacząłem im podawać drobniutkie (ok 1mm) larwy komara, rybki rosły "w oczach"
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Możecie coś bliżej napisać jak zaczynacie hodowlę larw komara, kiedy komary się przeobrażają i kiedy najlepiej zacząć je hodować?? Można teraz?? Bardzo mnie to ciekawi, bo nie chce mi się dymać co kawałek po świeże jedzenie. Jakby te moje choróbki płatki jadły :roll: :D
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Prawdę mówiąc to nie mam pojęcia czy wogóle się to hoduje. Ja zajrzałem do beczki i są. :lol: Swoją droga co mnie natknęło żeby tam patrzeć? Szósty zmysł 8) :lol:
Michał

Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

To może i ja moje 5L wystawię, chociaż teraz może już być za późno. Niemniej jeśli ktoś wie, jak zacząć hodowlę to proszę napisać :wink:
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

W 5l pewnie nic z tego nie będzie. Myślę, że łatwiej będzie poszukać niż zacząć hodowlę ale poczekajmy aż wypowie się ktoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie na ten temat.
Michał

Obrazek
Awatar użytkownika
volto
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2008 12:14

Post autor: volto »

pamiętam, że swego czasu, gdy byłem na wakacjach u dziadków larwy komarów swobodnie żyły w około 15l w ... taczce po betonie :P ja na dniach będę zalewał akwa, i myślałem o artemiach jako 'żywym', ale jeśli można karmić larwami komarów... dzięki za pomysł.

PS: wg mnie wystaw na zewnątrz obszerny pojemnik, niekoniecznie zbyt głęboki i czekaj... jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym względzie również proszę o wskazówki :)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

PS: wg mnie wystaw na zewnątrz obszerny pojemnik, niekoniecznie zbyt głęboki i czekaj... jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym względzie również proszę o wskazówki
Daj tam troche siana/obierków itp a komary sie napewno zalęgną
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Zablokowany