Ile wytrzymają bez jedzenia?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Ile wytrzymają bez jedzenia?

Post autor: markus383 »

Jak długo rybki mogą wytrzymać bez jedzenia?? Do tej pory karmiłem je dwa razy dziennie larwami komara, ale od tej pory to się zmieni. Zaczynam pracę i nie będę miał czasu na dymanie po komara, a do tego najbliższy zoolog jest 3 km w przeciwnym kierunku do mojej pracy, więc nawet by mi się nie chciało. Do tego do sklepów zaczęli przywozić jakieś stare żywe jedzenie. Chcę je nauczyć jeść pokarmy płatkowane, ponieważ jakieś pół roku temu kupiłem spory zapas dla ryb mięsożernych. Napiszcie ile mniej więcej mam ich nie karmić i nic im nie będzie. Wiem, że dwa dni to za mało, bo już to próbowałem.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Po dwóch dniach głodówki na pewno zaczną skubać, podstawa to być nie ugiętym, chociaż to trudne. Na pewno nie stanie im się krzywda.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Właśnie dowiedziałem się od dostawcy a zarazem ich przybranego taty :wink: :D , że one(A. Borelli) nie jadły nic innego w życiu poza żywym pokarmem. Od nicieni, artemii, oczlika, dafni po komara. Ale ja się nie ugnę, bo nie mam na to czasu :D
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Moje ryby podobno nigdy wcześniej nie jadły spiruliny, tylko szpinak, trwało to jakiś miesiąc-co dziennie rano jak były głodne sypałem tylko właśnie spirulinę, po tygodniu po woli zaczęły ją skubać. A teraz zawsze rano pierwsze karmienie to jest właśnie spirulina i już nią zupełnie nie wybrzydzają. Nawet wolą ją niż inne pokarmy suche.Także powodzenia na bank się uda.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Moje ryby dzięki temu że co pewien okres mają solidna głodówkę wytrzymują bez mojej opieki i karmienia przez okres nawet do 10-12 dni.Dzięki temu ja mogę spokojnie wyjechać odpocząć i dopiero po przyjeździe dać im coś jeść.Wiem że to dość brutalne ale ja mam niewielką ilość ryb o niewielkich rozmiarach i mało ruchliwych więc wielkich zapotrzebowań na energię nie mają.Bez problemu przetrwają głodówki.Nie wiem jak jest z paletami bo w temacie chyba o nie chodzi :)
Moje ryby co kilka dni mają głodówkę 1-2 dniową a raz w miesiącu nawet 4-5 dniową.
Pozdrawiam :)
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

moje rybki są karmione co dwa dni raz w miesiącu mają przerwę tygodniowa. I żyją. I nawet 2 tygodnie bez karmienia wytrzymały.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

W normalnie funkcjonujący akwarium już dłuższy czas, ryby sobie poradzą długi czas bez podawania pokarmu. Przecież jest sporo resztek, są glony no i rośliny. jeśli ryby byłyby w sterylniaku i to świeżym to już ryba by tak dobrze nie miały bez pożywienia.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ