Dziwne zachowania mojego bojownika

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Dziwne zachowania mojego bojownika

Post autor: MrMariusz »

Dziś kupiłem sobie bojownika wspaniałego i wsadziłem go do akwa 15l. Akwa ma małą roślinę i żwirek oraz trochę kamyków, jest ogrzewane grzałką. Gdy bojownik znalazł sie w akwa dałem mu troszeczkę suchego pokarmu, brał go do pyska i zaraz wypluwał potem zauwazyłęm jak przez dłuższy czas unosi się w wodzie jakby niezywy, zaobserwowałem to kilka razy i nie wiem co o tym myśleć. Czy to może oznaczać jakąś chorobę? :cry:

PS: bojownik jest sam w akwa, nie ma innych lokatorów
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Bojownik w 15 litrach??????

Buhahahahahahahaha

Juz masz odpowiedz czemu zachowuje sie jak zdechly. Bo po co ma plywac jak nie ma gdzie?? Zamknij sie w ciasnym pomieszczeniu to zobaczysz ze zyc ci sue odechce.
A tak serio to akwa za male.
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Franca81 pisze:Bojownik w 15 litrach??????

Buhahahahahahahaha

Juz masz odpowiedz czemu zachowuje sie jak zdechly. Bo po co ma plywac jak nie ma gdzie?? Zamknij sie w ciasnym pomieszczeniu to zobaczysz ze zyc ci sue odechce.
A tak serio to akwa za male.
Ach tak? Widzę że użytkownicy na tym forum są bardzo mili, aż pisac się odechce, jeszcze sie zastanowie czy będe wchodził na to forum.
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

MrMariusz to nic osobistego co napisała Franca. Wszyscy chcemy dobra naszych podopiecznych a i w różny sposób to wyrażamy. Akwarium małe, a poza tym napisałeś że kupiłeś rybę i odrazu wsadziłeś do zbiornika, zamiast poczekać aż warunki biologiczne w nim ustabilizują się - poszukaj na forum temat : dojrzewanie akwarium. Spokojnie pytaj o wszystko, doradzimy :wink:
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Franca81 Staraj sie wyrażać swoje opinie troszkę łagodniej.
Żyjemy w cywilizowanym świecie i należy szanować druga osobę.
To, że bojownik jest w 15 litrach nie oznaczam ze właściciel sie nad nim znęca, może po porostu nie wie, ze to za małe akwa.
Obrazek
Obrazek
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Akwapark pisze:MrMariusz to nic osobistego co napisała Franca. Wszyscy chcemy dobra naszych podopiecznych a i w różny sposób to wyrażamy. Akwarium małe, a poza tym napisałeś że kupiłeś rybę i odrazu wsadziłeś do zbiornika, zamiast poczekać aż warunki biologiczne w nim ustabilizują się - poszukaj na forum temat : dojrzewanie akwarium. Spokojnie pytaj o wszystko, doradzimy :wink:
Ale ja myślałem że bojownik może być w akwa 15l :cry: . Woda była odstana jakieś dwa dni, potem przyzwyczaiłem boja do temperatury wodi i wsadziłem.
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Alez wy drazliwi. Po pierwsze to na sam koniec napisalam "a tak na serio to za male akwa masz". Wiec chyba zrozumiale ze wczesniej sie smialam.
Wiec jezeli nie macie poczucia humoru to przepraszam ze urazilam. I zeby nie bylo to wam powiem ze moje pierwsze rybki byly w kuli. Tylko ze mialam wtedy chyba kolo 9 lat.
Teraz staram sie najpierw dowiedziec a pozniej kupic.

2 dni to za krotki czas. Ale skoro juz bojek jest w akwa to po jakims czasie powinien sie przyzwyczaic. Mozesz mu podac np fishtaminy.
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Czytam te wasze komentarze i zastanawiam się po co więc jest coś takiego jak słynna kula ?Co tam można trzymać chyba cukierki.Z tego co wiem do do tej śmiesznej kuli najczęściej proponowaną rybą jest właśnie bojownik.Iczęsto maja mniej litrów niż te 15.Tak że nie dołójcie ludzi nie każdy może mieć 200l akwa.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witam całe mity (niekiedy prawdziwe) o kuli, są związane z tymi walkami bojowników w azjii (ale hobby) oraz marketingowy mit o złotej rybce (i nie tylko) w kuli, jako dekoracja do domu czy biura...
esteytke pozostawiam tym którzy sie na takie coś decyduja ... a wymagania ryb ?? hmmm w takim czymś to tylko bojownik faktycznie przetrwa (przetrwa bo o życiu nie ma mowy), a np. Welon ? to faktycznie jakby człowieka zamknąć w 2x2 pokoju :/ ryba też czuje... tylko mówić nie umie.... - zresztą tutaj był już poruszany problem sadyzmu :) http://www.akwapark.aplus.pl/akwaforum/ ... php?t=1005

Zreszta jeśli ktoś jest początkujący, bez podstawowej wiedzy na ten temat, i zobaczy gdzieś w sklepie takiego bojowniczka w kuli z kolorowymi kamykami to sobie często myśli "jakie małe, piękne, też chce mieć coś takiego..."
I tak jakby tego nie zobaczył ten ktoś to by tego nie chciał, zaklęte koło....

Tak więc początkującym polecam wpierw zapoznać się z z literaturą oraz poradami zawartymi chociażby w internecie i niedajcie się zwariować :)

pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony 26 paź 2005 12:59 przez Saddamek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Owa słynna kula to wymysł marketingowy, ot rybka na biurku w biurze itp.Ktos kto wymyslił ze w kuli da sie trzymac rybki nie dba o dobro zwierzat i tyle.a co do ceny to akurat powiem Ci ze kula 15l jest drozsza od akwa 25l.A najczesciej proponowana ryba(o zgrozo :evil: :!: ) nie jest bojownik tylko welonka...reszte dopowiedzcie sobie sami.
A MrMariusz nie wciskaj kitu ze niewiedziałes ze bojwnik nie moze byc trzymany w kuli poniewaz juz kiedys wytłumaczylismy Ci na czym sa złe warunki w akwarium.O ile mnie pamiec nie myli dotyczyło to Twojego akwa 15l i mioeczyków w nim bedacych.pozatem jak sie czegos nie wie to najpierw sie czegos dowiaduje o zwierzeciu które chcemy trzymac a nie kupuje je.I to własnie usprawiedliwia wszystkie gorzkie słowa krytyki zwazywszy ze juz kiedys było podobnie.A straszenie w sposóbze odejdziesz jest smieszne bo o ile dobrze pamietam juz dwa razy sie z naszym forum żegnałes. :wink:
Przemek
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

Owl pisze:Owa słynna kula to wymysł marketingowy, ot rybka na biurku w biurze itp.Ktos kto wymyslił ze w kuli da sie trzymac rybki nie dba o dobro zwierzat i tyle.a co do ceny to akurat powiem Ci ze kula 15l jest drozsza od akwa 25l.A najczesciej proponowana ryba(o zgrozo :evil: :!: ) nie jest bojownik tylko welonka...reszte dopowiedzcie sobie sami.
A MrMariusz nie wciskaj kitu ze niewiedziałes ze bojwnik nie moze byc trzymany w kuli poniewaz juz kiedys wytłumaczylismy Ci na czym sa złe warunki w akwarium.O ile mnie pamiec nie myli dotyczyło to Twojego akwa 15l i mioeczyków w nim bedacych.pozatem jak sie czegos nie wie to najpierw sie czegos dowiaduje o zwierzeciu które chcemy trzymac a nie kupuje je.I to własnie usprawiedliwia wszystkie gorzkie słowa krytyki zwazywszy ze juz kiedys było podobnie.A straszenie w sposóbze odejdziesz jest smieszne bo o ile dobrze pamietam juz dwa razy sie z naszym forum żegnałes. :wink:
Boze, czytalem duzo o bojowniku i i w necie i w książkach itp. itd. i wszędzie pisze ze bojownik moze byc w malym akwa, a 15l to raczej male... Jezu, zabanujcie mnie bo nie chce mi się juz pisac na tym forum, sami [cenzura] :evil:
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
Hołek
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2005 18:06
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Hołek »

To nie idioci :!: :evil: :!: :!: Oni po prostu chcą aby stwarzać zwierzętom odpowiednie warunki do normalnego życia!!!! Licz się ze słowami!!!!
Początkujący
45L - głupiki, mieczyki, glonojadki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Temat zamykam, daje ostrzezenie publicznie poniewaz pewien 13latek sie nam za bardzo jak widac rozkrecił iz aczał całe forum obrażać.A jak tak dlaej pojdzie doczeka sie swojego upragnionego bana :twisted:
Przemek
Zablokowany