wytrzeszczanie oczu czy to nowa choroba

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
pb1966
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2005 20:07

wytrzeszczanie oczu czy to nowa choroba

Post autor: pb1966 »

Witam prosze o pomoc co jakiś czas jakas rybka dostaje takiego wytrzeszczu oczy i po paru miesiącach umiera szukałem coś na ten temat ale nic nie znalazłem przewaznie atakuje pielęgnice
PB
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm jak umiera po paru miesiacach od wytrzeszczu oczu to rzeczywiscie dziwne,wręcz niemożliwe :wink: Opisz dokaldnie jak to wyglad,czy przy wytrzeszczu pojawia sie ropna wydzielna z oka :?: czy wytrzeszcz utrzymuje sie przez te pare miesięcy az do smierci czy pojawia sie ,znika za jakis czas i rybka umiera.Jednym słowem wiecej konkretów. :wink:
Zajrzyj tez do kompendium chorób:
viewtopic.php?t=930
Pozdrawiam
Przemek
pb1966
Posty: 2
Rejestracja: 01 lis 2005 20:07

wytrzeszczanie oczu szczegóły

Post autor: pb1966 »

Witam Jeśli chodzi o szczegóły to wygląda to tak rybka zaczyna unikać miejsc mocno oświetlonych woli przebywać w miejscach ciemniejszych(przynajmniej mi tak się wydaje) i po jakimś czasie idzie zauważyć ze jej oczy zaczynają rosnąc na zewnątrz wyglądem przypominć zaczyna welona teleskopa oczywiście chodzi mi o oczy i tak przez około 2 miesiące i potem umniera objaw zewnątrznych nie zauwarzyłem innych apetyt dużo gorszy ale czsami coś tam zje
pozdrawiam
PB
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zaczyna mi to przypominac Exophthalmie.Podaj do akwarium ogólnego MFC FMC tak jak na opakowaniu(bodajze 10ml na 100l) albo w zbiorniku do kapielei krótkotrwałych zielen malachitowa 0,005 ml na 10l.Kapiel krótkotrwała 6 godzin przez 5 dni.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ