kiryski spizowe rozmnażanie pomocy!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Leenay
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2005 21:34
Lokalizacja: Warszawa

kiryski spizowe rozmnażanie pomocy!

Post autor: Leenay »

Witam:)
wczoraj zmieniłam wodę w moim skromnym 40l akwa.Dzis natomiast zaobserwowałam,ze kiryski sie rozochocily:)Mam2 samce i 1 samiczke(prypadkowo kupiłam 3 kiryski i po pewnym czasie okazalo sie ze jeden z nich to samiczka i ze jest idelany uklad do rozmnazania)samiczka jest 2razy wieksza od samcow.No wiec moje rybcie juz sa(chyba???)"po",jajeczka sa na szybie akwarium w 2 miejscach,jest ich bardzo duzo,tylko ze tera tak...
nie mialam tego wsyztskiego w planach,nie mam pojecia jak mam teraz postepowac i w ogole...dodam ze oprocz kiryskow mam jeszce danio lamparci sztuk 1 samczyka i welona teleksopka,i półdziobka,wiec chyba one nie zrobia krzywdy jajeczkom i ew narybkowi???co ja powinnam zrobic??czy trzeba odlawiac dorosle kiryski???help,ja sie w ogole nie znam....


Thom (AS)>>> Pisz tematy w odpowiednich działach :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ehh po pierwsze masz koszmarne przeybinie i fatalnie dobrana obsade jesli mowa o tym Twoim akwarium 40l :!: Welonki 2 w 40l(tortura dla nich) do tego jeden danio(danio to ryba stadna i potzrebujaca wiekszego akwarium) :evil: meczysz swoje ryby.a ze sie wogóle nie znasz to fakt...ideaqlnym zestawieniem do rozmnazania nie jest układ 2+1 tylko jesli juz 1+2.Musisz odłowic cała reszte obsady(oprócz rodziców) i silnie napowietrzac wode.choc i tak watpie zeby z tego cos było... :?
Przemek
Leenay
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2005 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leenay »

Po 1 to jest jeden welonek a po 2 to przeciez chyba idelany układ to 2 samce i jedna samica???1 danio to nie tragedia zwlaszca ze dostalam go w spadku po kolezance,co mialam z nim zrobic?a poldziobek ma 4cm dlugosci ,przeciez ta rybka wyglada jak zapalka unoszaca sie na tafli wody wiec tez we znaki sie nie daje :wink: a gdzies przeczytalam ze kiryski maja tendencje do zjadania ikry?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No fakt źle doczytałem ale fakt pozostaje faktem ze obsada zła jak na akwarium 40l, i to Ci powie kazdy nie tylko ja i nie dotyczy to tego ze kiryski złozyly ikre tylko ogólne całego akwarium.A to czy jedno danio to nie tragedia zostawie bez komentarza ale radze poczytac cos o rybce która dostałas w spadku.Zapewniam Cie tez ze połdziubek samotnie sie dobrze nie czuje.Co do idealnego układu powtarzam po raz drugi proporcje powinny byc odwroten jeden samice dwie samice to sa idealne [b/] proporcje.a co do zjadania ikry to jest róznie.Moga zjadac moga nie.u mnie nie zjadały,ba nawetzachowywały sie tak jakby specjalnie omijały.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Jeśli ikra przetrwa spokojnie do wylęgu,to i tak zostanie skonsumowana przez resztę bywalców akwarium, zwłaszcza welona, ( potraktuje go jak żywy pokarm)
Obrazek
Obrazek
Leenay
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2005 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leenay »

no coz czyli ze moge sobie odpuscic;)
wiem ze danio to rybki ktore llubia zyc w grupce podonie jak kiryski,i poldziobek to samo.Ale-reszta rodzinki dania zostala skonsumowana,a dostalam go stosunkowo niedawno,natomiast uroczy półdziobek byl w sklepie jeden jedyny.Szukalam mu towarzystwa w roznych sklepach,ale nawet w kakadu jak bylam to powiedzieli mi ze nie ma ale moze kiedys beda,trzeba polowac.
ODPOWIEDZ