Krewetka - dziwne zachowanie

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Krewetka - dziwne zachowanie

Post autor: szczure_k »

Witam,
dzisiaj jak wróciłem z uczelni zauważyłem że jedna krewetka leży na dnie a dwie inne siedzą na niej i nie dają się jej nawet ruszyć...zacząłem obserwować i zauważyłem że zachowanie jest trochę dziwne. Na początku myślałem że to po prostu "robótka" w trakcie ;) ale później zobaczyłem że dwóm samcom pomagają również inne samice i nawet Amano. Krewecia która była oblegana zachowuje się dziwnie i co najciekawsze zaczepia ją każda krewetka co ją napotka...co to może być? Poza tym wygląda jakoś dziwnie...jakby spuchnięta...

Foto jak była oblegana:
Obrazek

I teraz, chowa się za filtrem:
Obrazek

Czy to mogła byc jednak "robótka"? Czy muszę zacząć się martwić o jej los?
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

Może nosiła jajeczka i reszta krewetek chciała je poprostu zjeść.Albo jest jakaś słabsza i pozostałe chciały jej poprostu pomóc by się już dłużej nie męczyła.Tyle co przychodzi mi do głowy teraz.
Póki co 96 litrów-amazonka
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ta krewetka za grzałką wygląda na pełną jajeczek.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

no właśnie jak się jej przyglądam to nie widzę żadnych jajek... :?

co do tego najsłabszego ogniwa to nie sądzę...to największa, najbardziej wybarwiona, najaktywniejsza krewecia ze wszystkich...

żeby nie reklamować...na innym forum dostałem odpowiedź że nie ma się co martwić bo to było po prostu...hmm robótka :wink:
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ja u swoich a raczej u mojego syna również nie widzę jak krewetki noszą jaja, tylko widzę grube krewetki i masę małych robali.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

no zobaczymy co z tego wyjdzie...

mam nadzieję że małe krewecie :lol: kolejne :lol:

Edit: Powiem szczerze że jak wcześniej przyglądałem się kreweciom to widziałem jak nosiły jajeczka....a tym razem nic nie widać....zaczynam się zastanawiać czy to na pewno to....

Obawiam się że z tego dzieci to nie będzie...

obserwuje cały czas tą krewetkę i obawiam się że zamiast jajeczka to ona ma jakiś problem...
Obrazek
na zdjęciu zaznaczone czerwoną strzałka jest miejsce gdzie ma ona coś dziwnego...na odwłoku, dolnej części w okolicach pierwszych odnóży pławnych (tylko po lewej stronie) ma ona tak jakby przetrącony kawałek...dziwnie odstaje od reszty...

reszta zaznaczona na czarno jest dziwnie "spuchnięta"

obejrzałem ją dokładnie jak siedziała na szybie i widziałem że jajeczek nie ma...

tak w ogóle to zaszokowała mnie pewna sytuacja...siedzę i ja obserwuje (siedziała sobie na mchu) a tu nagle podpłynęła samica Amano i bez powodu zaatakowała tą krewetkę...spór zakończył się na glebie i małą szamotaniną...nie wiem co się dzieje...

zrobił bym zdjęcie tego "przetrącenia" ale niestety na modelkę to ona się nie nadaje....cały czas się kręci i zdjęcia nie wychodzą

Edytuj swoje posty, Chemik4
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

powinno być widać jaja krewetek... Ewentualnie mogą się chować gdzieś w zaroślach. To nie są crystale, że trzeba sie przypatrzeć, żeby widać... na dodatek mam apel do mariuszzawadzki jak masz takie głupoty gadać to się nie wypowiadaj ... Mogą być z tego małe bo ta krewetka wygląda jak by wypuściła jajka, małe albo będzie przechodzić wylinkę(pęknięty pancerzyk) krewetki nie zaglądają krewetkom 'pod ogon' zeby patrzeć czy ma jajka i je zjeść ... :roll: :lol:
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

krewetka niestety padła...zachowywała już się normalnie, inne przestały ją atakować, jadła z apetytem a następnego dnia rano leżała martwa...
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

A może potwierdziła się teza Pablo i przeszła wylinkę, a to co widziałeś to jedynie jej pancerz :D
Pozdrawiam
Tomek
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

tompior111 pisze:A może potwierdziła się teza Pablo i przeszła wylinkę, a to co widziałeś to jedynie jej pancerz :D
nie rozumiem, jak to widziałem tylko pancerz?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Krewetki linieją - zrzucają stary pancerz by mogły rosnąć, często widze puste pancerze u mnie w krewetkarium
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

Sorry ale o tym to wiem doskonale...co i rusz wyławiam stare pancerze które krewetki już omijają...

ale nie rozumiem stwierdzenie:
" to co widziałeś to jedynie jej pancerz"
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Chodziło mi o to że to może nie krewetka tylko pancerz który zrzuciła, wiele osób myli pancerze ze zdechłymi krewetkami.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

dokarmiasz je spiruliną ?
szczure_k
Posty: 211
Rejestracja: 08 gru 2008 20:46
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Post autor: szczure_k »

potrafię odróżnić krewetkę od jej pancerza.

co do dokarmiania to nie, niczym nie dokarmiam. Dostają tylko tropicala shrimp sticks
Nowe 240l

Łukasz

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ