Ciężarna molinezja - rodzi czy chora?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie bo wegiel przy dłuzszym, stosowaniu wyjaławia wode.Młode wyłap bo niby nie powinien zaszkodzic ale lepiej dmuchac na zimne :)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Wlałem wczoraj 10 ml/100 l a dziś już śladu nie ma po kolorku... Tak ma być? :roll:

A i rybki dziś jakieś niespokojne, to może być efekt uboczny FMC? Zwłaszcza brzanki - dotychczas spokojne, dziś wyraźnie "łażą" za neonkami - zaczynam się martwić, bo znów jeden zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach :?
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak,tak ma byc.A MFC prawidłowo zastosoane nie ma zadnych skutków ubocznych.I pobudzenia u brzanek radze szukac gdzies indziej(moze niedobory białka w diecie)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Hmm, właśnie dostały wielgachną porcję cyklopów w weekend, do tego na zmianę: dafnia, ovo-vit, bio-vit, ichtio-vit, tam wszędzie jest białko. no i male molinezje...
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To nie wiem.Ale wracajac do teamtu,powtarzaj kuracje MFC do skutku jak juz pisałem.Po tygdoniu zdaj moze raport jakis :lol: :lol:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Zatem podaję FMC (2 porcje poszły) i co ja wdzę - na molinezji samiczce dziś wyskoczyło coś jakby delikatny biały nalot na gębie, a molinezja samczyk ma jakieś takie białawe plamki na ciele, to nie jest ospa - wygląda trochę jak spełzanie naskórka, ubytki w tym czymś co pokrywa łuski (te są na miejscu, nienastroszone) z białawymi brzegami. Ciągną się od tego drobne bialawe farfocle.
Obie rybki żywe, mają apetyt itd.
Motyla noga że tak powiem :evil:

A i co jeszcze - brzanki jakieś takie osowiałe, zamiast pływać po zbiorniku siedzą w kącie i patrzą w punkt. Jakby unikały światła...

Teraz to już nie wiem, czy mam montować ten nowy filtr - jeśli to jakiś syf z malarią...
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Mi to wyglada na flexibakterioze,zastsouj 3 kapiele w trypaflavine po 8 godzin w osobnym zbiorniku(jak dawkowac znajdziesz na opakowaniu).Sadze ze możesz załozyc nowy filtr ponieważ kapiele i tak przeprowadzisz w osobnym zbiorniku.Aha moja rada kapieli poddaj tez barzanki.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Hmm, z brzankami będzie kłopot bo wsadzać je do słoika jakoś nie mam sumienia...
A co do ogólnego akwarium? Bo dziś pora na MFC ewentualnie...
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Oczywscie MFC do akwarium ogólnego albo zieleń malachitową 0,005l na 10l.Brzanki hmm musisz je wsadzic razem z molinezja do zbiornika z trypaflavina i mam nadziej ze to bedzie male akwarium a nie słoik :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Nie mam małego akwarium :(
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To załatw/kup/pożycz* od kogos bo w słoiku mój drogi to ty ryby wykończysz szybciej niz choroba :?
*niepotrzebne skreślic
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

No już dooobrze dooobrze, sqńbinuję jakiś baniaczek, na wycieraczce tez się fajnie śpi :lol:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hehe spokojna głowa zawyczaj spimy na wycieraczce pól nocy tylko poźniej połowice nas wpuszczaja :P a taki mały dodatkowy baniaczek to niestety koniecznosc kazdego akwarysty bo choroby nie wybieraja.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Zatem kupiłem malą dziewiąteczkę na lazaret, zalałem tryplaflaviną (czy AKRYflavin to to samo? bo w jednym sklepie było akry a nie było trypla i pojechałem do drugiego...) i wpuściłem molinezje. Brzanek nie byłem w stanie wyłapać, za szybko pływają - obawiam się że mogłyby zrobić sobie większą krzywdę przy próbach odłowienia :? .
Co gorsza, guramki też jakieś osowiałe, siedzą w krzokach. Jedyne ryubki jakie widać to kiryski i neonki, czasem mieczyk wylizie :cry:

A tej Trypla wlałem zgodnie z dawkowaniem na etykiecie, czyli 30 kropli/10 l. Podgrzewam i napowietrzam.

A lazaret przyda się dla małych molinezji 8)
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wec jak widac chorba sie szybko rozprzestrzenia skoro zabrala sie juz za guraminy.Musisz wyłapac brzanki i guraminy jesli leczenie ma przyniesc efekty...Zastosuj tez podwójna dawke MFC w akwarium jednorazowo(zaszkodzic nie zaszkodzi a pomóc bardzo może).
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ