Dwie białe plamki na płetwie ogonowej

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Dwie białe plamki na płetwie ogonowej

Post autor: popejusz »

Witam

Mam proble zauważyłem dwie białe kropki na płetwie ogonowej mojego rekinka. Co to może być ? Czy to jest jakaś obiaw choroby? Pomocy :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moez tak wuecej konkretów,jaka to rybka,jak wygladaja i jakiej wielkosi sa to białe plamy,jak rybka sie zachowuje i jakie sa parametry wody :?: W akwarium słonowodnym trzeba bardzo delikatnie diagnoze stawiac mam nadziej ze zdajesz sobie z tego sprawe.
Pozdrawiam
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

szczegóły na temat rekinka i tych dwóch kropek

Post autor: popejusz »

Jest to Sum rekini ma w tej chwili koło 6 cm czyli młodziutki . wielkość akwarium 112 l temperatuja 23/24 stopnie . Zauważyłem od trzech dni dwie białe kropki na płetwie ogonowej. Kropki są malutkie 1 mm. lub 1,5 mm. środowisko wodne bardzo dobre.Jest ruchliwy tak jak zawsze ale nie zauważyłem aby jadł pokarm jak inne rybki denne. Dlatego pisze bo nie wiem czy to jakiś objaw choroby, pozdrawiam i czekam na porade!
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Sum rekini to chyba w akwa słodkowodnym :?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Sum rekini to w akwarium słodkjowodnym tak jak pisał Tom(AS) i napewno nie w 112l.A białe kropki to pewnie ospa rybia(wystepujaca tez w akwariach morskich).temat przenosze do chorób słodkowodnych chyba że autor zdeklaruje ze ma akwarium słonowodne.A zdanie środowisko wodne dobre nie pasuje juz do całej sytuacji ale moze zapytam:A robiłes popejusz jakies testy na pH,twardosc azotany,azotyny :?:
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Sum rekini

Post autor: popejusz »

nie nie robiłem żadnych testów ale wszystkie ryby są zdrowe i nic im nie dolega , natomiast sum rekini zachowuje się tak jak zawsze tylko zauważyłem te dwie kropki na płetwie ogonowej. Ospa to nie jest bo by miał na całym ciele kropki białe.Czekam na porady.
ps . Może ktoś miał podobną sytuacje . Dwie białe kropki białe koło 1,5 mm.na płetwie ogonowej .
ps. Chciałem powiedzieć że wydaje mi się że wszystko jest ok bo ryby są zdrowe. Do wody dałem uzdatniacz oraz sól akwarystyczą , Akwarum jest słotko wodne i ma pojemność 112l , Środowisko jest zrobione naturalnie bez sztucznych dekoracji. W akwarium jest raptem 16 rybek które są malutkie od 2 -4 cm a także koło 9 roślinek , korzeń itp .Filtracje ma dobrą i teperatuje stałą. testów nie robiłem bo jeszcze to nie jest konieczne moim zdaniem.
EDYCJA POSTA JEST COS TAKIEGO NA FORUM :!: :!:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

AD1)Trzymasz rybe która rosnie w zastraszajacym tempie i dorasta do ponad metra długosci w akwarium 112l :!: :!:
AD2)Testow nie robi sie kiedy przychodzi koniecznosć bo wtedy jest juz zazwyczaj zapoźno tylko profilaktycznie dla sprawdzenia czy własnie nic złego sie nie dzieje.
AD3)jest to ospa rtybia tylko w poczatkowym stadium,kulorzęsek ma pare stadiów rozwoju jak pewnie wiesz prawda :twisted: :?:
AD4)Co to jest akwarium słotko wodne :?: :twisted:
AD5) Naucz sie korzystania z forum edycja,umieszczanie postów w odpowiednich działach itp.
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

Była to ospa jednak ?

Post autor: popejusz »

Zwracam honor była to ospa . Kropki już znikają , Testy właśnie zakupiłem i sprawdziłem wszystko w normie. :D dzięki za pomoc .A co do rekinka to w niewoli rośnie do 30 cm. :wink: a wtedy zakupie większe akwarium. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Re: Była to ospa jednak ?

Post autor: Owl »

popejusz pisze:Zwracam honor była to ospa . Kropki już znikają , Testy właśnie zakupiłem i sprawdziłem wszystko w normie. :D dzięki za pomoc .A co do rekinka to w niewoli rośnie do 30 cm. :wink: a wtedy zakupie większe akwarium. pozdrawiam
Spoko i polecam sie na przyszłosc.niestety ów rekinek jak nazywasz suma rekiniego,w niewoli nie dorasta do 30cm tylko do 50...A zmieniac akwarium wtedy dopiero jak urosnie..Ehh to tak jak jako dziecko dostałbys nowe buty dopiero wtedy ak stare by Cie taki piły ze niemogłbys chodzic...
Pozdrawiam
Przemek
popejusz
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2005 23:55
Lokalizacja: Koszalin

ok dzięki za wszystko

Post autor: popejusz »

:D dzięki za wszystko ! Pozdrawiam Jak będę miał problem to będę pisał na forum :wink:
ODPOWIEDZ