Czym karmić pstrążenice??

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Czym karmić pstrążenice??

Post autor: sargas »

Witam

Wczoraj w prezencie dostałem kilka pstrążenic...no i powiem szczerze, że pierwszy raz mam taka rybke w akwarium i nie bardzo wiem co jej podac do jedzienia...Wyczytałem, że najepsze byłyby larwy komara i muszki owocówki, ale zwazywszy na obecna pore roku to zarówno jedno jak i drugie trudno dostac (no chyba ze mrozona larwa komara ale nie wiem czy nie bedzie opadała na dno), natomiast suchy pokarm w płatkach czy tez suszona dafnia nei bardzo je interesuje... Moze ktos cos poradzic??
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Z owocówkami to możesz mieć problem, ale w niektórych sklepach można kupić muchy (trafiają się malutkie) albo jakieś małe świerszcze. Albo pomyśl na własną hodowlą jakiś robaczków dla rybek.
Pozdrawiam
Tomek
zuch102
Początkujący pomocnik
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2009 20:22

Post autor: zuch102 »

SprÓbuj je trochę przegłodić- teoretycznie są wszystkożerne- powinny jeść płatki i dafnię, sprÓbuj z mrożonym cyklopem, podaj im ptawie pod dziób :roll:

Ortografia!!
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Mógłbyś się dowiedzieć co dostawały wcześniej. Doczytałem że je dostałeś wczoraj, daj im trochę czasu żeby się zaaklimatyzowały, jutro, pojutrze powinny już jeść.
Pozdrawiam
Tomek
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

Mógłbyś się dowiedzieć co dostawały wcześniej.
...no akurat z tym to byłby problem, bo wczoraj kupił mi je moj ojciec w hurtowni akwarystycznej...i zeby bylo ciekawiej to była akurat swieza dostawa rybek...
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Daj im trochę czasu a coś na pewno zaczną jeść, za kilka dni jak nie zaczną jeść to zacznij eksperymentować z rodzajami pokarmów, możesz zrobić tak jak pisałem wcześniej czyli pochodzić trochę po zoologicznych i poszukać much, ale ja bym tak od razu nie panikował z powodu że ryby nie chcą jeść, pamiętam że u mnie skalary przez tydzień nic nie jadły, dopiero gdzieś po 4 dniach zaczęły próbować jedzenia, ale im nie smakowało i wypluwały, a jak zgłodniały to żadnej ryby nie chciały dopuścić podczas karmienia dopukie się nie najadły ;)
Pozdrawiam
Tomek
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

no fakt...przegłodzenie moze byc sposobem :)..w sumie mam jeszcze w zanadRZu oczliki, wodzienia i dafnie mrozona, poszukam jeszcze wspomnianych much, świerszczy i mrozonego komara....
Awatar użytkownika
Formel
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2007 9:23

Post autor: Formel »

Moje szaleją za ochotką (tylko podawaj przez sitko bo za szybko opada) i lubią wodzien - wszystko żywe. Z suchych chętnie jedzą pokarm kirysek i wszelkie płatki. Wbrew różnym informacją nie zauwazyłem żeby pobierały chętnie pokarm z tafli a tylko powoli opadajacy.
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Granulat sredni Sera vipagran opada dosyć wolno.
A czas leci...
ODPOWIEDZ