zakładanie akwarium

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Rany dziewczyno coz za wyszukana niezroumiała składnia...Mogła bys napisac jaki filtr znalazłas za 240zł :?: Czy to jest za trudne :?: Bo ja nie znam filtrów jakis tam i ten tańszy :!: Domyslałc sie moze ze chodzi o tetra tec 700 ale domysły moje to tylko domysły,wiec napisz posta jak nalezy i wtedy porozmaiwamy.
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

nie widze w mojej wypowiedz nic niejasnego no ale ok pisze od nowa:
Widziałam filtr tetra tec ex 700 za 240 zł (i to odnosiło sie do postu kropi-ego)
ON powiedział ze jest lepszy (od wewnętrznego) ale JA nie jestem przekonana czy jest sens wydawac 4x tyle jesli moge kupic filtr Filtr AquaEl Uni 500 za 50zl i tez mówicie ze jest dobry.
Wiec prosze zeby jeszcze ktos powiedział mi czy zeczywiscie filtr wewnetrzny jest niewystarczający??
Teraz wystarczająco jasno?? :?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak teraz wystarczajco jasno.Odpowiedx jest taka ze filtr kubełkowy zawsze bedzie lepszy od filtra wewnetrznego,bo ma wiesza powierzchnie filtracyjna,mozna w nim zastosowac wiele wkładów filtracyjnych,jest cichszy i wiele innych zalet.Nastepna sprawa jest taka ze 240zł za ten filtr to drogo rzekłbym bardzo drogo.Poszukaj jakiegos w granicach 210zł.To tyle.

P.s tak trudno jest napisac Filtr Tetratec ex 700 a nie jakis tam :?:
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

No dobra ale czy zeczywiscie przy filtrze wewnetrznym jest taka zla jakosc wody?? Bo poprostu zakładając akwarium mam dosc duzo wydatków bo zaczynam od 0 i jakos nie jestem sklonna do wyzucenia takiej kasy jezeli tanszy filtr moze dac mi podobny efekt
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie jest zła ale nie jest tez doskonała.Zawsze lepiej jest miec lepszy filtr bo filtracja to najwazniesjsza czynnosc w akwarium.
Pozdrawiam
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

no to bede sie musiala pociagnoc za kieszen. cena okolo 200 jest mam rozumiec jedna z najnizszych??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak jest jedna z najnizszych za nowy filtr,chyba ze uzywanego poszukasz.
Pozdrawiam
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

Dzieki
Stanelam na filtrach ale ma jeszcze problem dotyczący oswietlenia w pokrywie, którą chce kupic nie ma swietlówek i teraz nieweim jakie powinny byc . czy to sa jakies specjalne (ile kosztuja)
w jakims sklepie widzialam ze sprzedaja juz z wmontowanymi czy one nadaja sie do uzytku czy itak musza byc wymienione??

EDIT by Owl

tzn mowiac w jakims sklepie nie mialam na mysli konkretnego tylko ogół sklepow zoologicznych
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

tzn mowiac w jakims sklepie nie mialam na mysli konkretnego tylko ogół sklepow zoologicznych
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Pokrywe jest najlepiej wykonac samemu,dobrac odpowiednia moc swietlówek do wielkosc akwarium(minimum to 0,5 wata na litr) czyli przy akwarium 200l powinnas miec swietłowki o łacznej mocy 100W.czyli np 3x30W i 1x 15W.A co do rodzajów to przynajmniej jedna powinna byc dla roslin,jedna podkreslajaca barwe ryb i jedna o tzw ciepłym swietle.
Pozdrawiam
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

czyli przy akwa 112 l to bedzie 56W 2x15W +20W?? :roll:
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Aga_xx pisze:nie widze w mojej wypowiedz nic niejasnego no ale ok pisze od nowa:
Widziałam filtr tetra tec ex 700 za 240 zł <ciach>
To mocno przesadzona cena, u nas jest do kupienia za 220 (a widziałem i za 310!!!) a w sklepie intenretowym, który znadziesz na allegro wpisując w okienko "ex 700", ceny zaczynają się od 189 zł z przesyłką.
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

W akwa 112l bedzie to 3x 20W.
Pozdrawiam
Przemek
Aga_xx
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2005 12:56

Post autor: Aga_xx »

noo tak ale ja nie jestem pewna czy potrafie zbudowac taka pokrywe i chyba lepiej bedzie jak kupie gotowa tylko ze gotowa ma miejsca na 2x18W to malo nie?? :roll: widzieliscie moze jakies gotowe pokrywy, które by spelnialy ten warunek :
3x20W??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie ma takich gotowych pokryw niestety.Moze poprosisz Tate/męza/chłopaka/brata/kolege* zeby ci pomogł przy budowie takiej pokrywy :?: Po pierwsze jest to tansze(panele sa tanie,spienione pcv tez nie jest drogie) po drugie masz pokrwye jaka chcesz a nie taka jak musisz.
Pozdrawiam
* niepotrzebne skreslic :)
Przemek
ODPOWIEDZ