Dołożenie oświetlenia 112l akwa

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lukaszr
Posty: 29
Rejestracja: 22 lut 2009 21:11

Dołożenie oświetlenia 112l akwa

Post autor: lukaszr »

Cześć mam do was prośbę i pytanie czy świetlówki kompaktowe dobrze działają na rośliny jak tak to jak je zamontować co jest potrzebne a jak nie te kompaktowe to zwykłą świetlówkę gdybym chciał zamontować co jest mi potrzebne prosze o linki np z allegro co jest potrzebne jak najtańczym kosztem , słyszałem że można użyć statecznika z żarówek energooszczędnych czy to prawda ?

Pisz po polsku, używaj znaków przystankowych!
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

lukaszr pisze:zy świetlówki kompaktowe dobrze działają na roślin
Ciężko powiedzieć, żarówka jak żarówka, każda firma ma inne. Jak znajdziesz taką z odpowiednim widmem i dużą ilością lumenów to będzie OK. Do takiego zestawu musiałbyś kupić oprawki od żarówek i jakiś kabel. Jakbyś chciał świetlówki to musiałbyś mieć jakiś statecznik, najlepiej elektroniczny. Dławik możesz wymontować z świetlówki kompaktowej. Do tego zestawu potrzebowałbyś także oprawki do świetlówek, kable no i świetlówki.
Pozdrawiam
Tomek
lukaszr
Posty: 29
Rejestracja: 22 lut 2009 21:11

Post autor: lukaszr »

a czy gdybym kupił ten statecznik/dławik http://allegro.pl/item581029168_statecz ... x_40w.html
i te oprawki http://allegro.pl/item574183850_oprawka ... iatlo.html
no i oczywiście świetlówke czy to wszystko starczy czy jeszcze coś ??
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Prawie tak. Przy stateczniku magnetycznym potrzebny jest jeszcze starter/zapłonnik ale to koszt rzędu kilku złotych, no i oczywiście jakiś kabel zasilający, ale ten możesz sam zrobić ;)
Pozdrawiam
Tomek
lukaszr
Posty: 29
Rejestracja: 22 lut 2009 21:11

Post autor: lukaszr »

aha dzięki
ODPOWIEDZ