Czy krewetki pasowałyby do tej obsady...?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

TangoBravoPL
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 21:32

Post autor: TangoBravoPL »

:) Na razie nie bardzo jest się czym chwalić, bo akwarium przechodzi pewną reorganizację (dopiero dosadzam "miękkie" rośliny), ale co tam! :)
Jutro postaram się wrzucić jakieś zdjęcie. :)
Pozdrawiam,
Piotr
TangoBravoPL
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 21:32

Post autor: TangoBravoPL »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/778 ... 3e92e.html

...To tak jedno zdjęcie na szybko... :) Chyba musze poćwiczyć robienie zdjęć akwariom, bo cos marnie wyszło. :) ...Gurami zgodziły się pozować!
...Wszelkie sugestie mile widziane - ale proszę o litość, to akwarium jest wciąż w fazie rozwoju / tworzenia. :)

Pozdrawiam,

Piotr
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Załóż temat w galerii, tam krytykujemy, tzn. chwalimy zbiorniki :wink:
Przepraszam ale faktycznie te gurami zbytnio nie pasują do tego litrarzu.
Wiem, że to spokojne ryby, ale wygląda to rochę :lol:

Również tło bym zmienił.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
TangoBravoPL
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 21:32

Post autor: TangoBravoPL »

:) Z tymi Gurami, to trochę wstyd sie przyznać - to były jedne z moich pierwszych ryb - i sprzedawca-fachowiec wcisnął mi je (mój błąd, że wcześniej nie sprawdziłem, ale wtedy jeszcze bezkrytycznie wierzyłem prawie w każdą radę :)) jako część obsady do...54L. :/ A ponieważ mam nadzieję na większy zbiornik niebawem (no...parę miesięcy) - to chyba je już zostawię. :) ...Co do tła, to racja, trzeba będzie wymienić. :) Choć podoba się Żonie, więc...hm... :).
Przy okazji: dziś wpuściłem krewetki i mam pytanie: używam przy podmianie wody nawozu Planta Gainer, który ma uzupełniać pierwiastki śladowe, m.in. miedź. Czy to nie zaszkodzi krewetkom??
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Nawóz nie zaszkodzi krewetkom, jednak jestem zdania, że powinien być dodawany z jakiegoś powodu. Zaobserwowałeś słabszy wzrost roślin albo jakieś inne objawy. Nawóz to jednak chemia, a ja jestem jej przeciwnikiem, sięgam po nią w ostateczności i oczywiście wtedy kiedy muszę.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
TangoBravoPL
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2009 21:32

Post autor: TangoBravoPL »

I tu też pełna zgoda. Ja też staram się używać jak najmniej chemii, ale wydaje mi się, że po kilku tygodniach stosowania Planta Gainer (używam tylko tego, żelaza i Tetra Initial Stick) rośliny mają jednak żywszą zieleń i większe przyrosty. Ale masz rację, odstawię to i zobaczymy, czy będzie różnica??
Pozdrawiam,
Piotr
ODPOWIEDZ