[128l] by BARA maj 2009

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
iguana1971
Posty: 439
Rejestracja: 16 lut 2009 20:03
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: iguana1971 »

Mimo tego nawału pracy czekam na jakieś focie bo akwa jest bardzo interesujące. :wink:
Romek;)
Blisko coraz bliżej do mojego paludarium:)
Sopel
Akwarysta
Posty: 2043
Rejestracja: 31 sie 2008 21:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Sopel »

Hej
Chętnie zobaczę akwarium.
Napisz co się zmieniło i co się zmieni :wink:
200L
Obrazek
Dawid
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium ma się coraz lepiej, niedługo wrzucę fotki. W tej chwili uzupełniam obsadę, na razie bez tetr cesarskich, ale jest za zimno na przewożenie ryb (dzisiaj w nocy w Białymstoku było prawie - 30 stopni). Poza tym szukam dobrego samca do pozostałej mi samicy oraz reszty stada. A to już trzeba od różnych hodowców.

Świetnie się mają cierniooczki, już dwa razy obserwowałam tarło. Największa samica ma prawie 10 cm, jej partner ponad 9 cm. Reszta jest nieco mniejsza (ok 7 cm) ale równie sympatyczna.

Docelowo chcę, żeby w akwarium pływały żałobniczki, neony czarne i czerwone, żwawiki Ratchbuniego i tetry cesarskie. I oczywiście cierniooczki. Dodatkowo są jeszcze krewetki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

BARA pisze:żałobniczki, neony czarne i czerwone, żwawiki Ratchbuniego i tetry cesarskie
Nie uważasz że trochę za dużo nie lepiej było by się skupić na 2-3 stadkach w większej ilości?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Chcę mieć różnorodność.

6 żałobniczek
6 neonów czerwonych
6 lub 8 neonów czarnych
5 żwawików Ratchbuniego
5 cierniooczków
5 otosków

i jeszcze 5 tetr cesarskich, o ile będą...


Na 128l mam nadzieję to jest akuratnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Erni1
Posty: 174
Rejestracja: 01 sty 2010 19:48

Post autor: Erni1 »

Zbyt duzo ryb jak na tak małe akwarium ale to tylko moje zdanie
Obrazek

<MALAWI>
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Małe akwarium? Hmmm, no cóż, to tylko Twoje zdanie...
Pokaż nam swój zbiornik, ocenimy.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Erni1
Posty: 174
Rejestracja: 01 sty 2010 19:48

Post autor: Erni1 »

Ja narazie nie mam czym się chwalic bo dopiero mam zamiar miec malawi w 112l akwarium a ryby w nim to 1 kirys 10 gupików i jeden zbrojnik - do oddania
Obrazek

<MALAWI>
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Erni1 pisze:Zbyt duzo ryb jak na tak małe akwarium ale to tylko moje zdanie
Akwarium no fakt nie jest duże, ale trzeba zwrócić uwagę że tych ryb nie ma w dużych ilościach i nie rosną duże...
Awatar użytkownika
Erni1
Posty: 174
Rejestracja: 01 sty 2010 19:48

Post autor: Erni1 »

Zeby nie było zupy rybnej ale co tam moze bedzie fajny efekt
Obrazek

<MALAWI>
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

BARA pisze:6 neonów czerwonych
6 lub 8 neonów czarnych
tak przy okazji, sorki za ewentualny ot, ale mam pytanko nie warte raczej zakładania nowego tematu.
czy neony czerwone "trzymają się" z czarnymi, czy raczej wolą tworzyć oddzielne ławice?
u mnie czerwone z czarnymi trzymały się w jednej ławicy, ale z okoniami były w ciągłym stanie zagrożenia i stresu. jestem ciekaw jak to zachowanie wygląda w akwariach, gdzie te gatunki neonków nie czują sie zagrożone, czyli np w twoim akwa.
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Oba gatunki tych ryb trzymam od dawna. Zawsze (niezależnie od litrażu) tworzyły osobne grupy, a mieszały się tylko przy karmieniu.

W tej chwili neony czarne (bystrzyki Axelroda) wybierają raczej stronę akwarium z lekkim przepływem (idzie wzdłuż lewego boku a potem wzdłuż przedniej szyby w prawo) i lubią trzymać się tego "prądu". Neony czerwone myszkują po całym zbiorniku, ale wodą środek i bardziej przy dnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malutka243
Posty: 92
Rejestracja: 10 paź 2008 18:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malutka243 »

Wrzucaj Basiu fotki wrzucaj :D
96l żyworódkowe
*zmienniak plamisty 3+3 + kilka młodych
*molinezja ostrousta 1+3
*kirysek spiżowy 5
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Akwarium może i nie za duże...jednak w 128l można stworzyć bardzo ładny wycinek natury. A z umiejętnościami Basi jest to zawsze bardzo ładne i naturalne akwarium! :)
Obsada może i wygląda na zupę rybną ale Basia dobrała ją na podstawie swojego doświadczenia z tymi rybami i wie że zasiedlą one każdy fragment akwarium;) Dlatego nie ma mowy o "zupie rybnej" :wink:

Basiu nie myślałaś o tym żeby otoski zamienić na kiryski? 7-8 sztuk pstrych na pewno ożywiły by strefę przydenną;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kuba, nie cukruj mi tu... :wink:

A co do kirysków... to...hmmm...nikogo nie chcę absolutnie urazić...ale...te rybki mi się po prostu nie podobają. No, może czaprakowe (C. barbatus) to jeszcze by uszły, ale są za duże jak na mój zbiorniczek, więc ich mieć nie zamierzam. Poza tym mam wrażenie, że kiryski konkurowałyby na dnie z niepodzielnymi władcami tego rejonu akwarium: cierniooczkami. A tego nie chcę. Otoski nikomu w drogę nie wchodzą, najczęściej siedzą na roślinach, a niżej schodzą tylko na pyszne tabletki roślinne.

W akwarium jest niejako podział stanowisk: na górze żwawiki, środek to żalobniczki i neony czarne, niżej neony czerwone, przy dnie otoski na roślinach i cierniooczki na piasku. Tetry zajmą wszystkie nisze.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ