Mix by demonkuba16

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Mix by demonkuba16

Post autor: Kubencki »

Witam.

Do przygotowania mixu wykorzystałem:

-0,5 kg serc indyczych

Obrazek

-trochę szpinaku mielonego

Obrazek

Obrazek

(szpinak mrożony)

-pokarmy D-allio plus i ichtio-vit tropicala

Obrazek

Zaczynamy.

Serca dokładnie czyśćmy z tłuszczu i żył...należy dopilnować aby nie było w sercach skrzepów krwi. ja serca ciąłem na 4 części- łatwiej się sprawdzało i czyściło.
Przygotowane serca i resztki. Nie starałem się aby jak najwięcej mięsa zachować.

Obrazek

Następnie mięso mielmy maszynką do mielenia. Ja robię to dwa razu ale nie trzeba. Podczas mielenia dodajemy szpinak i pokarmy suche tropicala.

Obrazek

zmielone mięso:

Obrazek

ja po zmieleniu jeszcze raz dokładnie wymieszałem wszystko widelcem.

Mix pakujemy do woreczków i wałkiem albo innym narzędziem wygładzamy je w worku. Mój mix ma ok 3-4 mm grubości. Można go w ten sposób łatwo łamać i podawać rybkom.

Obrazek

Całość do zamrażarki.

To jest mój przepis na mix. Oczywiście można dodać tam inne dodatki..ja nie miałem nic innego pod ręką.
Myślę że przyda się to wielu osobom.
Jeśli coś zrobiłem nie tak to proszę o napisanie.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Diego
Posty: 15
Rejestracja: 23 kwie 2009 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Diego »

Wielkie dzięki kuba za dokładną fotorelacje własnie takiego czegoś szukalem, oby wiecej takich na forum

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Skalary już zaczęły mix skubać...kiryski za nim szaleją. Skalary powoli się przyzwyczają:)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

kuba ja cie prosze nie wstawiaj takich fotek właśnie brałem się za kolacje a ty mi wyskakujesz z jakimś mięsiwem :lol:
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

To jest mój przepis na mix.
Pamiętam jak dziś jak pisaliśmy na gg i podawałem Ci ten przepis. Chyba nie zaprzeczysz.

Ja dodam od siebie, dobrze jest po zmieleniu zostawić miąsko np. na ręczniku papierowym aby obciekła z niego krew i woda.
Można sobie podzielić mixy i zrobić część z czosnkiem, krewetkami, pstrągiem łososiem a także papryką czy bananem. Tu można wykazać się swoją inwencją.
Lepsze jest serce wołowe, miej nafaszerowane chemią. Jednak jak wiadomo znacznie trudniej je zdobyć.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Pamiętam jak dziś jak pisaliśmy na gg i podawałem Ci ten przepis. Chyba nie zaprzeczysz.
podawałeś podobny...ale nie taki sam.

ja przed podaniem mixy wkładam go do siatki do łowienia rybek i siatkę zanurzam w akwarium. Mix się rozmraża i wtedy rybki albo zaczynają go skubać przez siatkę albo ja go z siatki wywalam do akwarium.

Przed mieleniem można mięso opłukać w bieżącej wodzie a potem wysuszyć w papierowym ręczniku. Żadnej krwi w mięsie nie ma poza ta skrzepłą która usuwamy podczas czyszczenia serc.
Lepsze jest serce wołowe, miej nafaszerowane chemią.
wydaje mi się że w tych czasach wszystkie zwierzęta są faszerowane chemią.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
ODPOWIEDZ