Parametry dla krewetki...

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ewe
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2005 11:38
Lokalizacja: Lublin

Parametry dla krewetki...

Post autor: Ewe »

Zastanawiam sie jakie parametru wody będą najlepiej odpowiadały krewetkom (w domyśle krewetka Amano). Mam na myśli pH, twardość wody, temperatura. Jakich preparatów akwarystycznych należy unikać, gdy w akwa jest krewetka, a jakie są odpowiednie i jej nie zaszkodzą?
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Na tej stronie wydaje mi się że są wyczerpujące informacje na temat krewetek:
http://www.ghostaquascape.republika.pl/krewetki.htm
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To tak pH od 5,8-8.Twardosc 2gh do 20gh.Tempreatura ja ze swoich obserwacji wiem ze najlpesza jest miedzy 25-27 stopni ale wiem ze nizsza tez wytrzymauja ale napewno sie wtedy nie rozmnazaja.wazne jest takze zasoleni wody ja stoswałem 2 łyzeczki na 10l.co do preparatów ja mówiac szczerze nie używałbym żadnych,krewetki sa bardzo wrazliwe na wszelakie zwiazki chemiczne.radziłbym takze zaopatrzyc sie w testy azotanów.Oczywiscie tez pozstale inne tesy sa wskazane. :D
Pozdrawiam
Przemek
MATEO
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2006 15:20

Post autor: MATEO »

ktoś wspomniał o zasalaniu wody? ja posiadam krewetkę i żyje w słodkiej wodzie ale nie wiem czy jest słodkowodna.\proszę o info.
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

mateo Twoja krewecia jest słodkowodna... słonowodna nie przeżyła by w całkowicie słodkiej wodzie:) P.S mateo nie dopisuj się do tematów z tamtego roku ;) podałem Ci stronę o krewetkach w jednym z twoim tematów... czy tak cieżko poczytać?? tam masz odp na wszystkie Twoje pytania...:/
ODPOWIEDZ