Długie i wąskie liście u żabienicy

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Długie i wąskie liście u żabienicy

Post autor: kropi »

Dziś robiłem porządki w zbiorniku, korzystając z pobytu rybek w sanatorium :lol: i zauważyłem, że nowe liście żabienicy są długie i wąskie w porównaniu do starych (kształt bardziej paletkowaty).
Czyżby za mało światła?
I druga sprawa - ktoś podgryza mi liście, ukąszenia mają średnicę ok. 3-4 mm, czy to może być glonojad czy raczej brzanki? Jeśli brzanki to pół biedy bo jak wyzdrowieją to i tak je oddam, gorzej jak to glonek... :roll:
Co jest przyczyną wzrostu kabomby na długość (dlugie odstępy między liśćmi), wolałbym żeby rosła gęściej, po co mi takie gołe badyle? :evil:
100 l: reaktywacja
Obrazek
mariuszstr
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2005 19:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: mariuszstr »

Pytanie :czy stosujesz nawożenie CO2 ?
Co do obgryzania liści to sprawka glonojadów, teraz w okresie zimowym trudno o sałatę (tylko z pewnego źródła) dlatego żeby temu zaradzić kup WAFERSY (Tropical) i karm je na noc po zgaszeniu światła. U mnie to pomogło.
Mariuszstr
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

czy stosujesz nawożenie CO2
To nie musi być kwestia CO2.
Miesiąc temu wymieniłem zwykłą świetlówkę na tą samą tylko ze nową. Wiadomo, ze świetlówki po pewnym czasie tracą swoje właściwości dla roślin. I JAKIE REZULTATY?
Do tej pory moje żabienice miały długie liście ok. 30 cm i dość wąskie max. szerokości ok. 4 cm. Teraz nowe liście są mniejsze, ale za to bardzo szerokie od 5 do 8 cm
Bardziej przypominają te z ilustracji :].
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak jak napisał max za poprzeczny i wzdłuzny wzrost lisci u roslin odpowiada swiatło.Im go mniej tym liscie roslin wdłuzaja sie pnac do niego.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Teraz jak zobaczę wydłużone liście żabieniec, będzie to znak do wymiany jednej ze świetlówek na nową.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ