ochotka głęboko mrożona

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

A ja nie stosuję ochotki i w zasadzie nie mam zamiaru stosować. Miałem piękną obsadę neonków i po podaniu ochotki mrożonej kupionej w akwarystycznym wybiłem całą obsadę. Firmy nie pamiętam, ale więcej już nie zaryzykuję.

Stosuję tylko w zasadzie drobne płatki, granulki, tabletki prawie wszystkich producentów dostępnych na rynku +warzywka i mixy domowej roboty oraz od czasu do czasu artemię swojej hodowli i jest ok.
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Kupiłem ochotkę tej firmy o której mowa w temacie i jestem zadowolony. Rybki mają nadal ładne odchody, stały się żywsze, ochotka jest czysta mechanicznie i myślę że chemicznie też. Cenowo nie jest źle. 3zł za tabliczkę to cena w sam raz;) Teraz czekam na wodzień z tej firmy;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Sopel
Akwarysta
Posty: 2043
Rejestracja: 31 sie 2008 21:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Sopel »

Kurde u mnie tylko te Katrinexy.. ;/ Musze jeszcze poszukac...
Jest na allegro, ale min. 10 sztuk.
200L
Obrazek
Dawid
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

.

Post autor: BARA »

Jak na razie karmię opisaną ochotką ryby dwa razy w tygodniu, nie widzę żadnych problemów, żadnych chorób, ochotka jest czysta mechanicznie i po przemyciu pachnie zdrowo. Będę karmić nią dalej, efekty opiszę co pewien czas.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Jak teraz sobie przypomnę smród jaki wydzielał się z ochotki katrinex to ta z ichito tropic pachnie;)
Dziś skalary wcinały solowca...raz dwa i kostki nie było;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Pawcio002
Posty: 163
Rejestracja: 17 sty 2010 11:25
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Pawcio002 »

Moje multiki jedzą artemię i cyklopa i staram się nie dawać im ochotki bo u mnie dobrych źródeł braknie;/ Ale dzięki BARZE może się skuszę na głęboko mrożoną....
112l Malawi
60l Tanganika
30l Kotnik

sprzedam małe LAMPROLOGUS MULTIFASCIATUS

Przyjmę nurzańce, kryptokoryny
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

W zasadzie każda ochotka dostępna w sklepach będzie głęboko mrożona...no może prawie każda. Głównie chodzi o to żeby przed mrożeniem była dokładnie przepłukana. Polega to na płukaniu jej przez długi czas w bieżącej wodzie w celu wypłukania szkodliwych substancji.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
ODPOWIEDZ