Krewetkarium

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Krewetkarium

Post autor: Wojtek »

Czy żwirek 0,1-0,3 mm może być w krewetkarium pod żwirkiem większym? Facet mi sprzedał nie taki jak chciałem :?. Chyba im nie zaszkodzi, jak go dobrze wypłucze, chociaż pisze, że płukany siedem razy. Będę tu opisywał progi rozwoju mojego krewetkarium, oraz rozterki życiowe krewet :D .
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moim zdaniem taki żwirek moze byc nawet na górze gdyz generalnie bardzo drobny ziwrek albo piasek powinien stanowic podłoze w krewetkarium.A płukac to i tak powinienes i to dosc długo bo nie wierz w to co jest na opakowaniach :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Uffff... A czy można zrobić cos w rodzaju takiej plaży? Czyli podłoże piaskowe pod spodem (dla roślinek), potem żwirek, a potem jeszcze trochę piasku kwarcowego wysypanego na żwirek "ala plaża"? Lub niezasłonione żwirkiem grubym miejsce z piaskiem? Myślę, że tak może być. Z resztą bardzo fajnie by to wyglądało (oczywiście pod warunkiem, że by sie fajnie zrobiło).
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Opcja piasek-zwir-piasek raczej nie pasuje ze wzgledów estetycznych ale jak Ci sie podoba to prosze bardzo.Natomiast co do plaz piaskowych,to jak najbardziej choc przy nich trzeba ostroznie ze wzgledu na to zeby nie wzburzac wody jest to jak najbardziej wykonalne i przyjemne dla oka.
Pozdrawiam
Przemek
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Piasek pasuje do żwiru (u mnie) bo i to i to ma podobny odcień - tak mi sie zdaje (o gustach sie nie dyskutuje :-)). Ale w akwarium wszystko wygląda inaczej - mam nadziję, że będzie ładnie. Teraz apropo's oświetlenia. Ma ono być 0.2-0.3W/l, czyli na 20l wystarczy 6W - zwykła energooszczędna ma 40W. Wystarczy, że przyczepie lampkę nad akwarium i na nie skieruje (od góry)? Później mam zamiar skonstruować jakąś pokrywe ze śwetlówką, ale to troszke czasu jeszcze. Może dać dwie po 8W, te co co w sklepie? Hmmm?
ODPOWIEDZ