,swiderki i ampularie

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

,swiderki i ampularie

Post autor: kropi »

Czy takie ślimaczki sa pożyteczne w akwarium? Słyszałem że świderki są dobre do spulchniania gruntu, ale czy np. nie mnożą się ponad miarę tak jak zatoczki? Ile ich potrzeba na 100 litrowe akwa? A taka ampularia - czy może aszkodzić roślinom typu amazonka, żabienica czy kryptokoryna?
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Swiderki najlepiej sparwdzaja sie w akwariach z podłozem pisakowym,poniewaz zapobiegaja sterfom beztlenowym,no i jak juz napisałes spulchniaja dobrze glebe.czy rozmnazaja sie jak zatoczki hm moze nie tak ale tez dosc szybko.A ampularie nie powinny zaszkodzic roslinom,choc głowy nie dam bo w sumie z nimi mało obocowałem :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Mam ampy juz chyba mam ich setki. Nie niszcza wszystkich roslin mi jedynie obgryzaja Hygrophile polysperme (ale rosnie szybko wiec sie nie przejmuje). Ampularie zwykle jedza delikatne i cienkie rosliny. Zabienice sa dosyc twarde wiec ich nie rusza. Aby ampy zjadaly mniej roslinek podaje im pokarm roslinny w tabletkach (np taki jak dla glonojadow roslinozernych). Podaje im takze pokarm pochodzenia zwierzecego (takze w tabletkach). Polecam ampularie i świderki również.
ODPOWIEDZ