Roślina trawopodobna

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Roślina trawopodobna

Post autor: Wojtek »

Mam do Was pytanie (jak zwykle) :D. Otóż jaka roślina jest podobna do trawy i nie rośnie zbyt duża, oraz nie jest baardzo wymagająca (z resztą mogę też przycinąc ew). Pomyślałem, że zamiast robić piaskową polane dla krewetek na żwirku, zrobię ją pośród traw :). Hmmm... Nie wiem jak to Wam wytłumaczyć. Coś takiego: http://www.akwarium.org/galerie.php?ID_ ... DJECIE=283
Awatar użytkownika
Ucek
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2005 17:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Ucek »

Nurzaniec.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ucek popracuj troszke nad mertoryka i składnia swoich wypowiedzi.Tak jest to nurzaniec ale nie wiem czy pasuje do Twojego akwarium bo jest po piewrsze bardzo wymagajacy a po drugie rosnie dosc duzy i stanowczo za duzy do twojego akwarium.
Pozdrawiam
Przemek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Trawiasty jest również eleocharis, ale on mimo wszystko ma spore wymagania świetlne. Nie rośnie wysoki (choć ja mam gatunek niski i bardzo wysoki).O tej roslinie mozesz przeczytac na stronie:.
http://www.holenderskie.aip.pl/baza/ele ... cicularis/

Pozdrawiam
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Rozumiem. Dziękuje za odpowiedzi. Hmmm... No nic, poszukam jakiś innych niskich roślinek w necie. mam nadzieję, że taki istaniją :-). Jeśli chcecie, możecie coś zasugerować :), będzie to bardzo mile widziane. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Ucek
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2005 17:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Ucek »

Owl Prosto i na temat. Bo wielu użytkownikom zwracasz uwage ze piszą nie na temat :wink:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ucek jest róznica pomoiedzy pisaniem nie na temat,pisaniem na temat normalnie i suchym stwierdzeniemnurzaniec.Tak jak ja odpisujac w chorobach pisałbym ospa,flexibaktreioza.A na pytanie o moc sietwłowek:mało duzo.Post to nie jedno słowo. :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ucek
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2005 17:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Ucek »

"Otóż jaka roślina jest podobna do trawy i nie rośnie zbyt duża, oraz nie jest baardzo wymagająca (z resztą mogę też przycinąc ew). " Po pierwsze zapytał sie jaka roślina, a nie jakie rośliny i nie jest zbyt wymagająca i mozna przycinać no to moj post odpowiada na wszystkie zadane pytania. Więc nie wiem o co te "ale" :wink: Nie pyta sie jakie parametry, ile kosztuje, jak chodować.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie robie zadnego ale po prostu stwierdzam fakt ze post to nie jeden wyraz.I tyle.A grzecznosciow to mogłes bnapisac przeciez nie kazdy bedzie precyzyował sowje pytania..Koniec dyskusji.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ucek
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2005 17:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Ucek »

Dobra, przepraszam. Postaram sie. Mam jeszcze jedno pytanie, czy Ty studiujesz lub studjowaleś polonistyke?
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Oj ktoś tu się chyba nie wyspał :lol:

BTW widziałem gdzieś fajną trawkę, takie niskopienne (jakieś 10 cm max) kępki dosyć jasnozielone, proste listki i dużo ich, i kurcze nie mogę jej odnaleźć ponownie. Co to mogło być? Bo brakuje mi trochę zielska dla neonków do "przemykania się" :wink:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

To ja znow napisze: eleocharis. Jest to trawka o bardzo sieniutkich listkach. Sa gatunki rosnace do 15 cm maksymalnie i inne dosrastajace do okolo 30. Zreszta jest wiecej gatunkow ale sa dosyc slabo dostepne na naszym rynku. Sama niedawno kupilam ten wyzszy eleocharis ale nawet w sklepie nie wiedzieli co to za gatunek. Posadzony w oswietlonym miejscu calkiem ladnie rosnie nawet u mnie gdzie na 112L i przy dwoch swietlowkach 18W (i z odblysnikami). A do wody w sumie to nawozu wcale nie wlewam podalam jedynie nawoz pod korzenie. Wrazie czego pytaj bo juz wiem jak go ladnie ukorzenic.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Oj to bardzo ładne jest, ale to nie to co widziałem - tamto miało szersze liście i dosyć jasnozieloną barwę.
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ucek kulturalnie nie odpowiem na Twoja zaczepke.Forum jest nie do tego.I to wszysto co miałem do powiedzenia w tym temacie na temat trwawy wypowiedzieli sie inni.
Przemek
Awatar użytkownika
Ucek
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2005 17:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Ucek »

Owl Ja Ciebie nie chce zaczepiać tylko wydaje mi się ze za dużo wymagasz od innych pod tym względem. Dobra kończe. Przepraszam za wszystko :wink:
ODPOWIEDZ