kurtyna powietrzna

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Wygotować to niebardzo. Obawiam się czy coś z niej zostanie po takiej operacji, bo gwarantuje że Ci sie poodkształca i bedzie do wyrzucenia.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ja swoja kurtyne czyszcze zwykla szczoteczka (najlepiej do zebow bo jest delikatniejsza). Wyciagam z akwa i pod woda ja szoruje. Dziala ponownie jak nowka. Jak nie mam czasu na takie czyszczenie to paznokciem staram sie zdrapac brud (mimo ze go wcale nie widac). Dzieki temu w latwy i skuteczny sposob odtykam zapchane w kurtynie dziurki.
Adusia
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2006 11:28
Lokalizacja: Wierzchosławice

Post autor: Adusia »

A jak myslicie czy do napowietzracza Aquaela AP - 100 to kutryna ok.30cm bedzie dzialac ?? Mam teraz kamien naopowietrzacjacy 10 cm i dziala tylkpolowa nawet jak sama wdmuchne powieytrze to tez tylko polowa. Co sie mioglo stac z tym kamieniem jest taki od poczatku. Moze macie jakies pomysly z nim??
''W końcu tutaj odnalazłam siebie,,
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

kamień jest po prostu przypchany i tyle :) Czasem sie to zdarza. A w ogóle w jakim celu chcesz napowietrzac akwa poprzez kurtynę? Masz zbyt mało tlenu w wodzie i bez tego rybki się duszą? Jesli nie to zbyteczne, poprez napowietrzanie ucieka Ci CO2 a co za tym idzie gorsze warunki dla rozwoju roslin.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

jeżeli chodzi o czyszczenie kurtyny to sie to robi tak: trzeba włożyć ją do gotowanej wody(ale nie gotować) niech chwilke poleży i potem pod bierzącą wodą przepłukac i szczoteczką poszorować i jest good. :lol:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
leon
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2006 11:59

Post autor: leon »

Kurtyna to ciekawa sprawa .
Moze pamietacie ten post
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=2374&highlight=
ja mam pewne obawy co do kurtyny , widocznie mialem wtedy pecha.
Ta felerna kurtyne oddalem do sklepu .
Z nudow w 15minut zrobilem wlasna , byl to prototyp ale pozytywne dzialenie mnie zaskoczylo.
Wykonanie dzicinnie proste.
Poprzewiercalem drewniane koleczki (takie stolarskie do laczenia plyt meblowych moje kolki mialy wymiary 8cm , 1cm srednicy)
powstale rurki polaczylem 4cm odcinkami rurki igielitowej wcisnietej w otwory koleczkow.
Powiem tylko jedno bombelki byle drobniejsze i ladniejsze jak te z orginalnej kurtyny.
ps. przed wierceniem trzeba dokladnie sprawdzic drewno czy nie wystepuja seki , pekniecia. taki koleczek juz na tym etapie jest do niczego.
Pozdrawiam.................................................Leon
ODPOWIEDZ