Jak Karmić?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Peryy
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2010 8:28

Jak Karmić?

Post autor: Peryy »

Jak kramić neonki i tęczanki Furcatus i Kiryska Panda albo Lamparciego i Tęczanke filigranowa Iriatherina werneri ?

Zmieniłem temat, Chemik4
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

Jak i większość rybek... w małych ilościach ale często...Neonki możesz karmić z karmnika żeby wolno opadały w toni, furcatus lubi z powierzchni i toni a kiryski uwielbiają pokarm z dna i grzebią w piaseczku więc tabletki lub płatki na noc...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Ja karmię +/- 3x dziennie koło 13, 17 i 21
Bierny akwarysta.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ja karmie jak widzę że ryby mają już płaski brzuchy i tylko wtedy gdy sam mam na to ochote. Nie karmie rybek o ustalonych porach bo jaki to ma sens...w naturze też raz jedzą a raz nie;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Ja moje karmię jak pamiętam ;) czasem dostaną nawet 5x dziennie, ale bywają dni, że wcale nie dostaną :oops: no ale to rzadkość ;) najczęściej 1-2x dziennie. Pokarm syp tak, żeby ryby wszystko zjadały i nic nie zalegało na dnie, trochę powinno spadać dla kirysków, ale nie za dużo ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

zmien temat bo wyglada tak jakbys wyjasnial w nim jak karmic ryby a nie pytal jak to robic... Przeczytaj regulamin.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

demonkuba16 pisze:Nie karmie rybek o ustalonych porach bo jaki to ma sens...w naturze też raz jedzą a raz nie;)
Nie do końca jest tak jak mówisz. Jako stary wędkarz mogę Cię zapewnić, że bardzo wiele ryb w naturze ma mocno regularne godziny żerowania i jedyne co możemy zrobić to się do nich dopasować lub je próbować zmieniać. Jedynie przy dużych zmianach pogody(ciśnienie temperatura) mogą występować różnice... ale i to obserwowałem w swoich akwariach także...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Wiem że nie jest dokładnie tak jak mówię ale nawet jak ryba żeruje to nie zawsze coś znajdzie;) Dla mnie podawanie pokarmu o ustalonych godzinach już dawno przeszło w niepamięć;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

demonkuba16 pisze:Wiem że nie jest dokładnie tak jak mówię ale nawet jak ryba żeruje to nie zawsze coś znajdzie;) Dla mnie podawanie pokarmu o ustalonych godzinach już dawno przeszło w niepamięć;)
MI wystarczy, że raz tygodniowo zrobię rybkom post zupełny... następnego dnia prawie jedzą z ręki...
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

demonkuba16 pisze:Nie karmie rybek o ustalonych porach bo jaki to ma sens...w naturze też raz jedzą a raz nie;)
Mam takie samo podejście. :lol:
Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

A ja karmie jak mi się chce czasami 3x dziennie a czasami 1 -2, zdarzają się przypadki że 5-6 :oops: .
To teraz może nie do tematu ale , mój kuzyn potrafi 1 tydz. ryb nie karmić a ma nawet spore ryby między innymi skalary ,neonki... od kiedy ma akwarium(pół roku) kupił pokarm o ile się nie mylę 190g i teraz ma go połowę :shock: a niczym innym nie karmił ryb oprócz tym.
Moim zdaniem jego ryby są cały czas głodne, bo to nie normalne zachowanie żeby nie karmić ryb przez długi czas.

Wiem ,że może nie do tematu ale nie popełniajcie tego samego błędu.
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Kiedyś słyszałem że ryby bez karmienia wytrzymują 2 tygodnia. Ja rok temu kupiłem pokarm 300ml i do teraz mam 3/5.
Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

Ja jakiś mieś. temu kupiłam 220g i teraz mam jeszcze 1/2 :D
Dobra koniec OT .
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Kosi pisze:Kiedyś słyszałem że ryby bez karmienia wytrzymują 2 tygodnia.
Fosylis w wiadrze mojego kolegi wytrzymał grubo ponad pół roku... żadnych filtrów ani nic.... po jakiś 3 miesiącach dostał 2 kostki ochotki... na szczęście udało mi się znaleźć mu nowy dom, w którym ma się teraz bardzo dobrze ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

Bez jedzenia pół roku ?? ale sadyzm :shock:
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
ODPOWIEDZ