pokarm dla glonojadów

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
alatur
Posty: 44
Rejestracja: 12 sie 2007 11:58
Lokalizacja: Poznań

pokarm dla glonojadów

Post autor: alatur »

Dawno nie byłam na forum ale moje rybki mają się dobrze. Po ostanich kłopotach kiedy forumowicze bardzo mi pomogli- rybki są zdrowe i rozrabiają w akwrium. Ale chciałam podzielić się z ogromnym kłopotem jaki miałam kilka dni temu. Otóż kupiłam pokarm dla glonojadów- mam ich 34 w tym 28 które sama wyhodowałam. Do tej pory kupowałam TetraPlecoMin, taki w tabletkach. Jest dość drogi i ostatnio kupiłam coś mniejszego, żeby mieć do następnej emerytury. Kupiłam TetraWaferMix i po kilku godzinach miałam w akwarium ciemną, brązową wodę. Postanowiłam więc wymienić całą wodę- od ostatniej całkowitej wymiany minęło już ok.8 m-cy. Zostawiłam rzecz jasna trochę"starej" wody ale nie za dużo bo była brązowa. No i dopiero sobie narobiłam. Następnego dnia miałam mętną, cuchnącą wodę. Na szczęście przypomniałam sobie radę forumowicza gdy w grudniu 2008r. miałam podobna sytuację. No i dziś jest już dobrze. Przeczytałam posty o wodzie z kranu. Ja jednak jestem tradycjonalistką i zostawiam wodę conajmniej na 12-18 godzin.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

A jaki masz problem???
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
alatur
Posty: 44
Rejestracja: 12 sie 2007 11:58
Lokalizacja: Poznań

Slaszek

Post autor: alatur »

nie mam już problemu- chciałam po prostu ostrzec akwarystów przed tym pokarmem.
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

to się bardzo dziwię :? Ja używam dla zbrojników wafermix-a od dawna i nigdy nie miałem problemu.. może trafiłaś na jakiś przeterminowany egzemparz??? :cry:
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja też używam tego pokarmu dla cierniooczków i nigdy nie było problemu. Wydaje mi się, że to nie pokarm stał się przyczyną problemu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Patka...
Pomocnik
Posty: 1879
Rejestracja: 05 kwie 2009 13:10
Lokalizacja: Gęsiniec -DST

Post autor: Patka... »

Ja też używałam tego pokarmu i wszystko było ok tak , że nie wiem co mogło być przyczyną u Ciebie.
Pozdrawiam !
Moje 300L
Moje 25L
ODPOWIEDZ