Przejedzone...

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Przejedzone...

Post autor: MarcinX »

Hejka,
no i mam. Moje ryby jedza tylko malo i tylko te lepsze kaski. Jest tak juz od 3 tygodni. Karmie juz tylko 2x w tygodniu i nic... :roll: Czekam na lato :D Woda bedzie cieplejsza i rybki beda chyba lepiej jesc. Nawet czerwieniaki siedza na dnie i tylko skubia troszke karme. Moze cos z cisnieniem? Czy zauwazyliscie cos podobnego u Waszych ryb? (Przekarmienie/zmiana cisnienia/temperatura wody)
Marcin!
Awatar użytkownika
slaszek
Pomocnik
Posty: 981
Rejestracja: 09 gru 2007 21:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slaszek »

A może to okres tarła i one po prostu przygotowują się do niego. Wiele ryb w tym okresie wogóle nie pobiera pokarmu lub tak jak u Ciebie robi to bardzo rzadko...Nie znaczy to od razu, że je będziesz miał (jeśli masz parę to może..) ale natura robi po prostu swoje... :wink:
Sławek...
Życie jest zbyt krótkie, by marnować choć chwilę...

112! bystrzyki amandy, drobnoustki beckforda, otoski affinis, kiryski Panda, parka zbrojników niebieskich...

72 litry Otoskarium i kotnik
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

U mnie ryby jedzą zawsze jak im dam jeść, choć przyznam, że do syta to się raczej nie najadają... wyjątkiem jest kwarantanna, gdzie poly nie chcą zbyt dużo jeść...
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
rafall11
Posty: 89
Rejestracja: 30 sty 2010 16:02
Lokalizacja: Lubatówka

Post autor: rafall11 »

U mnie tak było jak pewnego razu drastycznie zmieniło się pH (ok 1,5 w górę). Potem wszystko wróciło do normy.
112l

Rafał
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Marcin, to, co opisujesz zauważyłam już dawniej. Tetry cesarskie potrafiły półgębkiem skubać pokarm nawet przez kilka dni i być mało aktywne, nie znalazłam przyczyny takiego zachowania się. Cierniooczki ewidentnie reagują na zmianę ciśnienia, są wtedy pobudzone i ... mało jedzą. Co pewnien czas bystrzyki Axelroda czyli neony czarne, robią sobie przerwę w posiłku i potrafią kilka dni bardzo mało interesować się pokarmem. Żwawiki Ratchbuniego są małożerne przed tarłem. Nie głodzę ryb, dostają regularnie bardzo zróźnicowany pokarm i same regulują sobie sposób odżywiania się. Tylko wszechobecne krewetki są zawsze chętne do jedzenia non stop.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

MarcinX pisze:Czy zauwazyliscie cos podobnego u Waszych ryb?
u mnie to jak najbardziej normalne zjawisko. czasem panuje taki marazm w jedzeniu, że nawet brzanki baraszkują wesoło pomiędzy okoniami, które nie wykazują żadnego nimi zainteresowania. do tego stopnia, że raki odważnie buszują po akwa i polują sobie na brzanki ;)
aż w końcu któregoś dnia następuje przełom... a wtedy ratuj się kto może ;) znika wszystko w zastraszającym tempie.
dodatkowo natychmiast znika wszystko co wrzucę do akwarium, a liny z mniejszymi okoniami robią sobie "przeciąganie liny" rosówką i wydzierają sobie wzajemnie z pyska.

kłopoty z okresami niejedzenia są dość kłopotliwe, bo trzeba sprzątać. raki pomimo usilnych starań nie są w stanie wszystkiego posprzątać.

no i ciekawostka z tym związana:
znajomi i koledzy wędkarze z okolic dzwonią do mnie, czy warto iść na ryby. jak do tej pory moi pupile jeszcze nigdy się nie pomyliły, co do tego czy będą brania, czy też nie :)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Każdy wędkarz wie, że czynniki atmosferyczne mają bardzo duży wpływ na żerowanie ryb, jakieś skoki ciśnienia itp. mogą powodować, że ryby nie żerują, a bym tutaj szukał przyczyny ;)
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Dziekuje za potwierdzenie moich przypuszczen.
Marcin!
Zablokowany