[80l]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

krystian_wloch
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2005 19:21
Lokalizacja: Kraków

[80l]

Post autor: krystian_wloch »

możecie mi podać dosyć fajną obsade do akwarium 80 l 8)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

napisz jakie ryby ci sie podobają, jakie masz akwa (wymiary), no i jaki sprzęt posiadasz to wtedy coś pomyślimy.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
krystian_wloch
Posty: 18
Rejestracja: 16 gru 2005 19:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krystian_wloch »

wymiary akwa to wys 36 ser 27 dł 80 cm podobają mi sie rybki które żyją w stadzie w domu mam filtr wewnętrzny gąbkowy kilka napowietrzaczy garzałke z termostatem i chyba z 5 pompek< brzenczyki>
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

Ja polecam brzanki. Sam je mam w moim akwa (ja mam 96l, więc to niewielka różnica) i jestem z tego bardzo zadowolony. Żwawo pływają po całym akwarium. Pozatym są pięknie ubarwione. Oprócz brzanek, mam jeszcze gurami, pare kirysków i glonojada.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ghostek kiryski to ryby stadne nie zyjace w parach a gurami z barzankami długo raczej nie popływa.Co do obsady proponuje neonki tak ze 20 sztuk , parke ramirezek i 4 kiryski na dno.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

Owl pisze:Ghostek kiryski to ryby stadne nie zyjace w parach a gurami z barzankami długo raczej nie popływa.proponuj
Heh, napisałem "pare" anie "parę", i chodziło mi o "kilka" kirysków (na razie 3, ale jeszcze z 2 dokupię) :D. A z gurami to nie wiem, bo wszędzie piszą że gurami to takie spokojne ryby którym wszystkie inne obgryzają płetwy, a w moim akwarium gurami to wraz z kiryskami najwięksi rozbójnicy :D Nie raz widziałem, jak taki gurami czy kirysek gonił na raz całe stadko brzanek.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No wiesz to spoko takie małe niedopisanie.A gurmai hmm co ryba to charakter tylko czy tak zawsze bedzie :?: Oby... :)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

Owl pisze:No wiesz to spoko takie małe niedopisanie.A gurmai hmm co ryba to charakter tylko czy tak zawsze bedzie :?: Oby... :)
Pozdrawiam
Chyba tradycja/wpływ akwarium, bo poprzednie gurami (zdechły z przyczyn naturalnych po ok. 3 latch zycia u mnie w akwarium) były dokładnie takimi samymi rozbójnikami :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No niewykluczone i oby zyło im sie jak najdłuzej :) 3 lata to raczej nie naturalny zgon.. :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

Owl pisze:3 lata to raczej nie naturalny zgon.. :wink:
Pozdrawiam
No ale ile one wcześniej w sklepie żyły. Jak do mnie trafiły to już miały z 5 cm albo więcej. Chociaż kto wie, czy nie miała tu swojego wkładu awaria filtra na wakacje (zatkał się - te filtry kaskadowe z pompką przed gąbkami... teraz mam wewnetrzny który pompuje już przefiltrowaną wodę, więc juz raczej nie będę miał takich problemów) - jeden nawet dostał wtedy pleśniawki, ale jakoś go wyleczyłem. (nadmanganian potasu dobry na wszystko :D) Ale rybki zdechły pół roku po awarii, więc to chyba nie to?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No raczej nie to choc nie wiadomo.Moze plesniawka go osłabiła ,nie wiem gdybaniem raczej mu zycia nie przywrócimy :)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Ghostek
Posty: 52
Rejestracja: 18 gru 2005 16:40

Post autor: Ghostek »

Ale pleśniawkę miał tylko 1, a były 3... ale tak w ogóle to już chyba za bardzo zeszliśmy z tematu. :P
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Dziekuje ze przywracasz moderatora do tematu :lol: :P .a tak na powaznie to napisałem gdybaniem mu zycia nie przywrócimy.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ