Różnica pomiędzy ceramiką a bio ceramiką (bio-ceramika)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

No to na jakiej podstawie twierdzisz zatem że te ceramiki sie miedzy sobą nie różnią? Ja pokazałem że różnią się zdecydowanie porowatością a zatem powierzchnia filtracji.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Przemek W
Pomocnik
Posty: 687
Rejestracja: 05 cze 2010 9:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Przemek W »

demonkuba16 pisze:No to na jakiej podstawie twierdzisz zatem że te ceramiki sie miedzy sobą nie różnią
Na podstawie zachodzących procesów bio -chemicznych Oraz
Przemek W pisze:Na ile będą miały pokarmu do przerobienia na tyle kształtować będzie się populacja Czyli w sposób kontrolowany po przez wartość azotynów bliskiej 0
Czyli nic nie osiągniesz zwiększając powierzchnie do zasiedlenia bakterii bo patrz wyżej
I dale z powodu braku informacji dotyczących
Przemek W pisze:Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jak głęboko w stanie są bakterie nitryfikacyjne penetrować pory tej zwykłej ceramiki jaki bio Aby w niej egzystować

Nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić jaka liczba bakteri jest w stanie żyć na danym cm2 tej że ceramiki
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011 15:24 przez Przemek W, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Czyli nikt nie jest w stanie stwierdzić ile ich tam...ale Przemek wie :?

Tak przemku...to co piszesz to prawda! Ale zobacz...masz litr BIO ceramiki i litr zwykłej ceramiki. Fakt wytworzy sie ich tyle ile będzie trzeba ale co jeśli będzie ich potrzeba więcej? Co ich więcej pomieści? Ja stawiam na BIO cramikę.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Przemek W
Pomocnik
Posty: 687
Rejestracja: 05 cze 2010 9:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Przemek W »

Ja kiedy porównywałem obydwie ceramiki jako złoże kubełków tetra 700
Badałem cały cykl azotowy od początku do 6 tyg I dalej azotyny nie były zero Celowo nie mogło tak być bo zbiorniki były przerybione W obu przypadkach stężenie NO2 było porównywalne według testów sera

Tak więc ja coś na ten temat wiem
demonkuba16 pisze: ale co jeśli będzie ich potrzeba więcej?
Wówczas potrzeba pomyśleć o wydajniejsze filtracji biolgicznej A nie zawierzać w wytwory firm Bo jak byśmy tak wszystko stosowali co oni zalecają to ile preparatów chemicznych musiało by się znalezć w akwarium
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Tak Przemku twój test jest ok poza jednym- skąd wiesz że wielkość powierzchni filtracyjnej jaką zapewniłeś była dobrana tak aby zapewniła bakteriom odpowiednią ilość miejsca. Twój test jest mógł wyglądać tak że np w ceramice zwykłej wykorzystana była cała powierzchnia i dodatkowo było np 40% wolnych bakterii które nie miały gdzie się osiedlić a w BIO ceramice bylo ich tylko 20%... Twoj test powinien zatem wyglądać inaczej. Powinieneś powoli dokładać odpowiedniej ceramiki do konkretnych filtrów do momenty w którym test pokazałby NO2 na poziomie zerowym. Wtedy wiedziałbyś która ceramika jest lepsza. A i tak test ten byłby niedokładny.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Przemek W
Pomocnik
Posty: 687
Rejestracja: 05 cze 2010 9:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Przemek W »

demonkuba16 pisze:Powinieneś powoli dokładać odpowiedniej ceramiki do konkretnych filtrów
Jesteś w błędzie bo proces kolonizacji bakterii nitryfikacyjnych jest procesem długotrwałym I wówczas takie zestawienie nie miało by sensu

Dziękuje za dyskusję
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Przemku akwarystyka nie nauczyła Cie cierpliwości?
Trzeba było dokładać i czekać. Chyba nie liczyłeś na to że bakterie by tam się zasiedliły tak z dnia na dzień i od razu zaczęły działać?...

Nie rozumiem zatem gdzie mój błąd...
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Taki test można by zrobić, ale trwało by to z rok albo więcej.
Poza tym jest takie coś jak sztuka kompromisu, dlatego ja wybrałem keramzyt 8)

Jak dla mnie temat jest wyczerpany, ZAMYKAM
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Zablokowany