Pokrywa ze sklejki

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
popielarczyk
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2005 10:35

Pokrywa ze sklejki

Post autor: popielarczyk »

Wymiary: 30x80 cm.
Materiał: sklejka 10 mm.
Sklejka przyciemniona bejcą (orzech) i pomalowana lakierem do jachtów i łódek.
Przed wodą pokrywę chroni szyba umieszczona na małych paskach szyb prostopadłych do tylnej i przedniej sciany akwa.
Z tyłu otwory do usuwania nadmairu ciepła, oraz jeden wiekszy otwór na wyjścia kabli od filtra grzałki, itp.
Oświetlenie 2x18W, dł. świetlowki 60cm. (na zdjeciach widoczne tylko jedna świetlówka).
W środku pokrywa pomalowana na biało w celu odbijania światła (w planach mam montaz odbłyśników0.
Pokrywa oparta jest na przedniej i tylnej sciance akwa przy pomocy kształtek 2x3 cm przyklejone prostopadle do ścian pokrywy.

Pod tym adresem można zobaczyć pokrywę:
http://www.republika.pl/ospspychowo/pokrywa.html

Pozdrawiam i prosze o komentarze
Popielarczyk T.
www.spychowo.strazacy.pl
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No no no, bardzo ładna pokrywa. Ze zdjęć widać solidne i staranne wykonanie. Podoba mi się bardzo. Mam jednak jedno pytanie, a mianowicie dotyczące spraw związanych z elektrycznością. Czy te jak widzę na zdjęciu świetlówki są montowane w standardowych oprawach, a nie specjalnych bryzgosczelnych? Tak mi się na zdjeciu wydawało a tak chyba troche nie powinno być. Parowanie wody, potem skraplanie i zwarcie na bank gotowe, no chyba ze coś zle dojrzalem. A generalnie pokrywa śliczna.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2005 20:42
Lokalizacja: sprzed masztu

Post autor: Nexus »

Jesli chodzi o wygląd ,to całkiem całkiem.
Ale napewno okleiłbym jakąś folią odblaskową lub jak pisałeś zamontował odbłysniki.
Elektryka chyba nieco za blisko wody.
Brak (z tego co zauważyłem ,może sie myle) jakiegoś mniejszego otworu na karmienie.

Pozdrawiam.

PS. Sam mam niebawem zamiar zrobić sobie pokrywe ,ale jeszcze sie zastanawiam z czego i jak :)
Mam troszke gorsze zadanie ,bo mam już lampe niezależną która musze jakoś zabudować :?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jak dla mnie jedyny maknament to własnie owa elektyryka,i bark oprawek bryzgoszczelnych.a tak to 8 w skali do 10 :D
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

mam takie pytanie. czy mógł byś mi napisać spis części które musialeś kupić jeżeli chodzi o elektryczność. Bo próbuje zrobić sobie oświelenie i nei moge bo ja jestem CIemna masa jeżeli chodzi o elekryczność. mógł byś mi to rozpisać. I mniej więcej jeżeli pamiętash to ceny niekt órych części. bo ja chce zrobić takie oświetlnie do akwa 25 litrów bo mi sie nieopłaca kupywać.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2005 20:42
Lokalizacja: sprzed masztu

Post autor: Nexus »

Tak jak pisałem wcześniej dorosłem do zrobienia swojej pokrywy 8)

Zaczynam akcje "Pokrywa" jak tylko puszczą pierwsze śniegi na Śląsku.
Materiał : Poliwęglan
Według wstępnego projektu bedzie półokrągła.
Jak skończe ją robić zobacze jakie wrazenie daje przeźroczysta ,jesli bedzie niezadowalający... ,pomaluje 8)

PS.o postępach będe informował na bieżąco :wink:

EDIT:
Poliwęglan zamierzam wygiąć po łuku mniej wiecej tak jak próbowałem z tą folią aluminiową
Obrazek

Pokrywa w założeniu ma być przeźroczysta ,a pod nią bedzie zamontowana na bocznych szybach ,ta lampa

Obrazek

Co powiecie :roll:
Może coś z tego wyjdzie :wink:
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witam, ja również po nowym roku zabieram się za pokrywe nową. Obeznie mam na podbnej zasadzie wszystko tylko ze jarzeniówki leża bezpośrenio na szkle ><> 5 rok i jak narazie żadnych spięć wszelka woda skrapla się na szybie - zreszą poprostu uważam i nikogo do akwa nie dopuszczam :lol: narazie zgromadze materialy :) a ta powyższa jest naprawde fajna z wyglądu - jednak ja będe malował na czarno, a i będe kładł 2 szyby mniejsze a nie 1 - jakby co to zawsze jedna cała zostanie ;]
a i coś odblaskowego trzeba. Popielarczyk to szkło na którym położona jest szyba miałeś oryginalnie czy sam tez przyklejałeś ?
popielarczyk
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2005 10:35

Post autor: popielarczyk »

Witam wszystkich
Po kolei staram sie odpowiedziec na pytania

Świetlówki są zamontowane w zwykłych oprawkach. Od wody chroni je szyba, która lezy na kawalkach szyb które byly juz przyklejone w akwa gdy je kupilem.

Zdjęcie z elektryką jest troche przestarzale. Od kilku dni mam w poktywie świetlówki 2x18W i zamontowane odbłyśniki. A jako zasilanie świetlówek (statecznik starter dlawik) użyłem dwie świetlówki kompaktowe (energoszczędną żarówkę) 20W (lepsze od zwykłych bo nie grzeją sie zbytnio i wydłużaja żywotność świetlówek). Cena jednej żarówki 7,50 zł. Oprawki zwykłe do świetlówek: jedna szt około 3-4 zł.

Pozdrawiam
popielarczyk
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2005 10:35

Post autor: popielarczyk »

Witam

Zamieściłem nowe fotki z oświetleniem
Rob
Posty: 6
Rejestracja: 06 sty 2006 19:19

Post autor: Rob »

Takie szkło kryjące akwa jest duże i czężkie może lepiej zastosować pokrywe z pleksy przezroczystej ?? Co wy na to
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2005 20:42
Lokalizacja: sprzed masztu

Post autor: Nexus »

Rob pisze:Takie szkło kryjące akwa jest duże i czężkie może lepiej zastosować pokrywe z pleksy przezroczystej ?? Co wy na to
Tak jak pisałem wcześniej :wink: będę robił pokrywe z poliwęglanu ,bo można go wyginać a pleksy nie 8)
popielarczyk
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2005 10:35

Post autor: popielarczyk »

Szyba nakrywkowa nie jest ciezka, bo jest bardzo cienka
ODPOWIEDZ