poraz kolejny bimbrownia

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Nygus
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2011 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Nygus »

jak na razie to coś tam sobie pyrka. Zostawię tak do soboty a w sobotę wymienię zacier i spróbuje tak jak kolega radzi pociąć drożdże w kostkę. Mówicie żeby zrobić dzwon.... hmmm... pomyśle nad tym może z jakiegoś naczynia szklanego aby nie szpeciło? jak już roślinki się rozrosną to zakryją ale na razie musi być coś estetycznego. Rozumiem ze do tego dzwonu ma nalatywać CO2 i tam zostawać az do rozpuszczenia tak?
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

dokładnie, zrób dzwon bo to warunek skuteczności całego systemu.
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Nygus
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2011 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Nygus »

Wiec zrobiłem dzwon :) Na razie tak to wygląda.

Obrazek
Obrazek
1 czy teraz będzie działało?
2 czy dzwon powinien być pełen CO2?
3 odłączać bimbrownie na noc?
dale
Posty: 288
Rejestracja: 09 mar 2011 6:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dale »

Ja bym odłączał wieczorem - tak by na noc dzwon był pusty. Poza tym, jak masz dzwon, odczep kamień - jest zbędny, a stawia opór.
Pomyśl o drabince. A co do dzwonu, to zasada jest taka, że im większa powierzchnia styku z wodą, tym szybsza dyfuzja.
Pozdrawiam Marek
Moje akwa
Nygus
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2011 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Nygus »

Mam kolejne pytanie, po 10 dniach testowania bimbrownia w dalszym ciagu sobie babluje tylko ze ja nie widze jakis zaskakujacych efektow... jest lepiej odkad dolozylem oswietlenie i bimbrownie ale no jak juz wspomialem bez jakiegos szoku. Pracuje u mnie deszczownia jest z 2 cm pod tafla i skierowana pod katem 45% w gore moze ona wytraca mi CO2?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nie oczekuj cudów po 10 dniach, do roślin trzeba cierpliwości
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Magainis
Akwarysta
Posty: 1225
Rejestracja: 06 paź 2009 19:19
Lokalizacja: Anglia/ Podkowa Leśna

Post autor: Magainis »

jeszcze jakieś mikro powinieneś dawać. A podłoże masz dobre?
Filarem akwarystyki jest fakt, że rybka lubi pływać...
Nygus
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2011 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Nygus »

Moze i racja. Potrzebuje cierpliwosci :D Podloze jest kiepskie bo jest to drobny piasek pomieszany z takimi 3-4 mm kamyczkami myslalem o zmianie ale to rownowazy sie z restartem. Moglem odrazu pomyslec o roslinach. Tylko mam pytanie moj dzwon ma wymiary okolo 3 cm wysokosci i 5cm srednicy przez 3 godz rozpusci sie 1/3 jego objetosci... To tak wolno ma byc? Zapomialem dodac podaje aquaflorin firmy tropical
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rośliny korzeniowe powinny być nawożone poprzez dno, radzę zastosować pałeczki Filtusa wciskane w żwirek, tylko nie przesadź z ich ilością.
Rozpuszczanie się gazu w wodzie zależy od jej temperatury.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Nygus pisze:przez 3 godz rozpusci sie 1/3 jego objetosci... To tak wolno ma byc?
Jeśli gaz rozpuszcza sie przez sam kontakt z woda to jest OK, gdybyś skierował w kierunku dzwonu strumień wody z filtra rozpuszczanie było by szybsze.
BARA pisze:Rozpuszczanie się gazu w wodzie zależy od jej temperatury.
Dokładnie mówiąc w ciepłej wodzie rozpuści sie mniej gazu niż w zimnej
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
rafal.gorzow
Posty: 60
Rejestracja: 06 maja 2011 20:02
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: rafal.gorzow »

BARA pisze:Rośliny korzeniowe powinny być nawożone poprzez dno, radzę zastosować pałeczki Filtusa wciskane w żwirek
Próbowałem kiedyś stosować te pałeczki, efekty były mizerne. Natomiast zaproponuję coś innego, może i drogie ale według mnie warto, bo efekty są. Polecam kapsułki pod korzenie Ferka Rosetta (dla roślin rozetowych) i Ferka Stemma (dla łodygowców).
Nygus
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2011 17:14
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Nygus »

moje rośliny to głównie łodygowe. Pod te 2 korzeniowe wcieleniem nawóz w tabletkach firmy tetry (takie mi polecili w zolku) Wiec wydaje się być wszystko w miarę w porządku wiec pozostało mi tylko czekać i obserwować rozrost ( mam nadzieje :D )
ODPOWIEDZ