co sie dzieje

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
krzysiekw1977
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2006 23:19

co sie dzieje

Post autor: krzysiekw1977 »

mam akwarium ok 200l a w nim obsade 55 neonów inesa 10 rosbórek klinowych 5 kosiarek 10 zwinników od jakiegos czasu kilka neonów pływa z głowa w dół i strasznie szarpia sie w wodzie nie wiem co robic
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Poprosze parametry wody takie jak pH,NO2/NO3 twardosc sadze ze mozemy sobie darowac.Bo jesli azotany maja niski poziom i pozostałe parametry sa ok to moze to wskazywac na chorobe bystrzyków neonowych i obawiam sie wtedy ze moze to zdziesiatkowac Twoja obsade(w najgorszym przypadku do samych razbor),lub posocznice.
Narazie dla swietego spokoju przenies chore neonki do innego zbiornika.
Pozdrawiam
Przemek
krzysiekw1977
Posty: 6
Rejestracja: 02 sty 2006 23:19

Post autor: krzysiekw1977 »

parametry wody sa ok miezryłem dwa razy i co dzien pH wszystko tak jak w ksiazkach
a po podmianie wody neonki zaczeły pływac prawidłowo
MAJA JAKIS WILCZY APETYT ciagle podpływają do otworu w pokrywie gdzie podaje im pokarm :lol:
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

krzysiekw1977 pisze: ciagle podpływają do otworu w pokrywie gdzie podaje im pokarm :lol:
chialbymk tylko niesmialo zauwazyc ..ze ryby nie maja tzw 'zmyslu" sytosci...w zwiazku z tym mozesz je przekarmic a smierc
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jak pływaja prawidłowo po podmianie to znaczyło to na wzrost azotanów i azotyunów w akwarium,wiec radze regularnie zaczac wode podmieniac.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ