Chora bocja

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Chora bocja

Post autor: maciejc4 »

Korzystając z okazji, odejde od tematu i zadam pytabie co do Bocji Wspaniałej! Ostatnio zauważyłem, że moje bocje leżą na dnie bokiem lub płetwą grzbietową skierowaną do dna, jednak po chwili pływają i nic nie wskazuje na to, że są w złej formie, czy moze to byc cos z pletwami, (niekiedy widze, ze pletwa na grzbiecie jest jakby schowana, rzadko jest cala wyprostowana) Nie wiem co robic, prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

czy karmisz,parametry wody w akwarium,pozostała obsada,wielkosc akwarium czyli wszystko co mzoe byc pomoce chetnie bym zobaczył w Twoim poscie :!:
Przemek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Moje Bocje Wspaniałe robią tak bardzo często. Zachowują się dziwacznie i w moim przypadku wiem, że nie jest to nic złego. Często wpływają do drewnianej rurki, którą posiadam w akwa, kładą się tam na boku i tak sobie leżą np. 2h. Po czym wypływają i pływają sobie jak gdyby nigdy nic po całym akwa. Podobne zachowanie zauważyłem u mego kolegi. Nie znam się na tyle, ale mam je ponad 6 miesięcy i często tak robią. Może to po prostu ich taki ich urok.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zachowanie mnie nie niepokoi tylko złozna płetwa.Bo czasami u bocji to objawa zblizajacej sie ospy na która sa strasznie podatne.
Pozdrawiam
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

No to tak:
Akwarium 160l: 4 Skalary, 2 pielęgnice skosnopregie,2 molinezje, 3xglonojad, Bocje.
Wczoraj dolalem do wody Biodesinal Tropicala!!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Widze ze woda w Twoim akwarium nie ma parametrów... :wink: a to ty miałes taka straszna obsade,dalej uwazam ze jest straszna,przerybiona,i ze moze to byc tez zatrucie azotanami albo z powodu panujacych takich a nie innych warunków w akwarium jakis poczatek choroby.I jeszcze pewnie sa to bocje wspaniałe w 160l ehh tez bym sie dziwnie na ich miejscu zachowywał... :wink:
Pozdrawiam
P.s jestem uszczypliwym moderatorem zbojkotuj mnie tez... :wink:
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Owl przecież zredukowałem już obsadę.! Ale chyba miales racje- u jednej z Bocji zauważyłem niałe (małe) kropki. Co to jest? Co mam robić?[/b]
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak ale nadal masz przerybienie ,4 skalary i 2 soksnopregie to i tak duzo jak na 160l jeszcze do tego 2 molinezje(to ryby stadne) i bocje które sie sa za duze do takiego akwarium... A co do ospy to ichtiosan kupic ,dac w zalecanej na opakowaniu dawce do akwarium ogólnego ,podniesc tem. o 3 stopnie.
I taka sama odpwiedz miałes w kompendium chorób... :?
Pozdrawiam
Przemek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

od siebie tylko dodam ze bocje wspaniale nie lubia zieleni melachitowej w lakach wiec nalezy sie wystrzegac lekow ktore zawieraja zielen melachitowa(wiem to od pewnego zaufanego ichtiologa ) pozdrawiam serdecznie
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Dzieki wszystkim, dzis kupilem TROPICAL ICHTIOSAN, zwiększylem temperature o 3 stopnie, A akwarium powinienem mocniej naswietlac czy moze zmniejszyc moc oswietlenia (to samo tyczy sie sprawy natleniania)?

I jeszcze takie pytanko ogolne dotyczace leczenia ryb: czy da sie okreslic w jaka chemie warto byc zaopatrzonym tak "w razie czego"?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Oswietlenie normalnie to nie oodinoza,natlenieni mozesz zwiekssyc troszeczke.
A co do chemii uniiwersalnej to zawsze warto miec MFC,Trypaflavine,sol akwariowa.
Pozdrawiam
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Ok, na innym forum czytalem,ze walka z ospa moze trwac nawet 1,5 miesiaca, czy to prawda? I, ze powinno sie zwiekszyc dawke lekupodana na opakowaniu o jakas polowe...?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jesli podasz ichtiosan to zwykła dawka wystarczy tylko powtarzaj kuracje co 3 dni ponad 2 tygodnie(tyle trwa cykl rozwojowy kuklorzeska).
Pozdrawiam
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Owl , a mógłbyś powiedzieć mi po jakim czasie będzą widoczne jakieś poprawy u ryb? Bo ja na twarzy Bocji widzę coraz więcej tych kropek? Czy to normalne?[/b]
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ryby chyab twarzy nie maja... :wink: Jesli dawkowałes ichtiosan zgodnie z zaleceniam po 3 dniach powinno byc juz widacv pierwsze oznaki poprawy.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ