3D tło do akwa - zewnętrzne.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dale
Posty: 288
Rejestracja: 09 mar 2011 6:47
Lokalizacja: Lublin

3D tło do akwa - zewnętrzne.

Post autor: dale »

W ciągu miesiąca - dwu będę robił tło do baniaczka 130x50x50, Zewnętrzne. Obsada - Ameryka, skalary, gluśki i neony. Plus ramirezki i kakadu.. Może nie typowe BW (Żona lubi roślinki), ale z korzonkami i piachem.

Niestety mam mało miejsca - 4-6 cm. Będzie to skrzynka i styropian malowany. I teraz mam dylemat:

- jaki kolor ? całe czarne, czy z patykami/korzonkami ?
- czy robić podświetlanie nocne ? Widziałem takie projekty, ale obawiam się że mogą być poblaski od szkła.

Jak radzicie na podstawie własnych obserwacji ? A może coś innego (poza czarnym brystolem :) ) ?
Pozdrawiam Marek
Moje akwa
Awatar użytkownika
siwy1973
Pomocnik
Posty: 685
Rejestracja: 12 wrz 2008 14:38
Lokalizacja: polska wielkopolska poznan wilda robocza

Post autor: siwy1973 »

witam
ja proponuję styropian wypalany pomalowany ewentualnie na sylikon przyklejony piasek
...lub piankę montażową wymodelowaną
na pw podam Ci ciekawy przykład ....niestety jest to linka na inne forum
SZKŁO POD WPŁYWEM WODY '' KURCZY '' SIĘ
dale
Posty: 288
Rejestracja: 09 mar 2011 6:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: dale »

Dzięki :)
Od wypalania, dokładniejsze jest malowanie acetonem. Z tym nie ma problemów :) Potem szpachla akrylowa i jest "sehr gut". Tyle że na wykończenie nie mam koncepcji. No i boję się cieni oraz poblasków w małej przestrzeni za tłem. Było by to oświetlenie czysto dekoracyjne.
Nie wiem też czy rybkom by nie przeszkadzało :( Więc może lepiej, ze względu na nie, odpuścić ?
Pozdrawiam Marek
Moje akwa
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Ja swoje tło najpierw malowałem lakierem w spray'u, który wypalał w styropianie dziury, jednak było go bardzo mało, więc się skończył, zastąpiłem go rozpuszczalnikiem i pędzlem, lekko umoczony pędzel i długie pociągnięcia, potem całość pomalowałem czarną olejną i na to doszła zielona olejna, efekt - u mnie w galerii (akwa 240l)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ