co zrobić ? ;/

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
złota rybka
Posty: 41
Rejestracja: 03 sty 2006 12:54
Lokalizacja: bydgoszcz

co zrobić ? ;/

Post autor: złota rybka »

mam problem w jednym z akwariow , otóż umarła mi jedna welonka , objawy dziwne- przede wszystkim apatia, osiadanie na dnie badz gdzies chowanie sie na filtrze, brak reakcji , jadła normalnie, pod koniec bardzo slaba,mozna bylo ja bez problemu wywlowic-zero oporu. Nie mam pojecia co to moglo byc bo zadnych objawow na luskach ani pletwach nie bylo, jedynie ogonowa pletwa lekko jakby postrzepiona... Czy wiecie co to mogla byc za choroba ? aaa i mam jeszcze jedna welonke w tym akwarium i nie wiem czy ja tam pozostawic czy gdzies przeniesc i zrobic jakas dezynfekcje? a jezeli tak to czym i jak ? Pozdrawiam
akwa - 112 l , same welony ( teleskop Moora, calico, lwia główka albinos, złota rybka)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

co do choroby to nie wiem co to może być, ale jak w tym akwa masz jeszcze jakąś rybe to proponuje zrobić podmianke 50% wody i profilaktycznie wlać MFC tak na wszelki wypadek.
Pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Hmmm postrzępiona płetwa, szkoda ze nie ma fotki. Może to martwica płetw. Wtedy tak mniej wiecej wyglądają płetwy i są postrzępione. Ale najlepiej własnie zbadać parametry wody i jak nie bardzo zrobic podmianę i ustabilizować akwa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A mi sie wydaje ze to była jakkas smiertelna chorba np rybia gruźlica...Niestety sadze ze niewiele mozna było zrobic dla Twojej rybki...Przenies druga welonke do osobnego akwarium a to odkaź profilkatycznie aqua-kali.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
złota rybka
Posty: 41
Rejestracja: 03 sty 2006 12:54
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: złota rybka »

w razie czego wzielam welonke do osobnego akwa - kwarantannika i wyjelam z tamtego zwirek ,roslinki itp, zwirek sparzylam i wygotowalam , wode podmienilam na 50% , i zaraz zastosuje jakis preparat .mam pytanie bo jeszcze tego nie robilam czy jak wleje go to moge wpuscic zaraz welonke? c
akwa - 112 l , same welony ( teleskop Moora, calico, lwia główka albinos, złota rybka)
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

Musisz poczekać aż akwarium dojrzeje. Sam preparat uzdadniająy wodę nie wystarcza. Chyba.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Polecam zakup jednej tableki tetra baktozyn co w połaczeniu z 50% starej wody powinno spowodowac ze bedziesz mogła wpusci rybke po 72h od wrzucenia tabletki.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
złota rybka
Posty: 41
Rejestracja: 03 sty 2006 12:54
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: złota rybka »

dziekuje , tak zrobie .pozdrawiam
akwa - 112 l , same welony ( teleskop Moora, calico, lwia główka albinos, złota rybka)
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2005 20:42
Lokalizacja: sprzed masztu

Post autor: Nexus »

złota rybka pisze:w razie czego wzielam welonke do osobnego akwa - kwarantannika i wyjelam z tamtego zwirek ,roslinki itp, zwirek sparzylam i wygotowalam , wode podmienilam na 50% , i zaraz zastosuje jakis preparat .mam pytanie bo jeszcze tego nie robilam czy jak wleje go to moge wpuscic zaraz welonke? c
Szczerze mówiąc masz zadatki na suuuuuper akwaryste 8)
Bo mało kto byłby w stanie zrobić ,choćby takie rzeczy jak Ty 8)

Pozdrawiam :wink:
ODPOWIEDZ