Tetratec 1200 - AQUASTOP - naprawa + ulepszenie

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafko
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2011 8:58
Lokalizacja: Wrocław

Tetratec 1200 - AQUASTOP - naprawa + ulepszenie

Post autor: rafko »

No i stało się..
Filtr Tetratec 1200 który u znajomego chodził ponad 3 lata u mnie po 5 dniach pracy puścił. Szkód troszkę narobił i chwilowo nawet zniechęcił do prowadzenia akwa.

Tetra 1200 cieknie - jak wpisałem ten fraz w googlach to się załamałem. Na pierwszy rzut oka myślałem że poszło uszczelnienie pod głowicą - 99% osób tak myśli jak widzi skąd cieknie. Lecz dopiero po rozebraniu głowicy widać było że winowajcą jest zawór aquastop. Długo nie zastanawiając się rozebrałem go na czynniki pierwsze i następnego dnia popędziłem z nim do sklepu z uszczelkami.
Tam na miejscu dobraliśmy podobne oringi a w domu pasowałem i dobierałem tak aby było ok.

Od siebie dodam że dołożyłem 2 dodatkowe gumki w miejscach w których ich nie było.

Cały zawór składa się z takich części


Obrazek

Wymieniamy standardowo wszystkie oringi na nowe plus po jednej w miejscach na fotkach ;)

Obrazek

Obrazek

oraz również tutaj

Obrazek

Obrazek

Po tych czynnościach filtr pracuje pełną parą trzeci dzień i jest suchutko.

Postanowiłem to napisać ponieważ sporo jest w necie tematów i narzekań ludzi na ten model. Sama budowa filtra jest okropnie prosta i w sumie za 3zł naprawiłem zawór. Cena nowego zaworu w necie to koszt około 50zł. Więc się chyba opłaca ;)

Jak coś to służę pomocą :)
Pozdrawiam,
Rafał
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Bardzo dokładny opis, na pewno się przyda.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Cabomba
Posty: 22
Rejestracja: 08 gru 2011 21:18

Post autor: Cabomba »

Z tego co czytałem to Tetra w zeszłym roku wypuściła nowe ulepszone wersje filtrów EX.
Nad zaworem Aqua Stop też pracowali...

http://www.tetraeuropeuniversity.net/in ... Itemid=157
Awatar użytkownika
rafko
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2011 8:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rafko »

Kurcze nie widziałem tej stronki ale w podobnych miejscach dałem ja swoje dodatkowe oringi bo widziałem że tamtędy cieknie. Pompki nie rozbierałem bo nie widziałem sensu. Filtr pracuje już prawie tydzień i suchutko jest :)
Pozdrawiam,
Rafał
ODPOWIEDZ