Pyszczaki saulosi - sprawdzone pokarmy

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tregon
Posty: 95
Rejestracja: 07 lip 2011 13:01
Lokalizacja: Świdnik

Pyszczaki saulosi - sprawdzone pokarmy

Post autor: tregon »

Niedługo przyjdzie czas na zarybienie zbiornika.

Dlatego jeśli ktoś ma sprawdzone pokarmy dla tych pyszczaków, to prosiłbym o podanie ich w tym temacie, gdyż dla mnie kupienie obecnie jakiegokolwiek pokarmu z moim stanem wiedzy, to jak wysłać kogoś do sklepu kto się nie zna i powiedzieć - "kup kiełbasę" ... po prostu wielość jeśli idzie o ilość i jakość
Awatar użytkownika
elsaper
Ekspert akwarysta
Posty: 3615
Rejestracja: 04 kwie 2008 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elsaper »

Hikari Cichlid Excel w granulacie
Tropical Spirulina 36 % ewentualnie JBL spirulina 40%
Z mrożonek solowiec - najlepiej jakby był Kartinex'u, ale jak nie to ten Ichtyo Tropic raz w tygodniu ewentualnie 2.

I ja mam jeszcze wymieszane różne pokarmy Tropicala: Bio-vit, Ovo-vit i Malawi.

Dla Saulosi dieta optymalna, z resztą swoje tak karmię ;)
Bierny akwarysta.
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Doradzam spirulinę forte 36% w płatkach. Novo Malawi jest lepszym pokarmem jakościowo od tego Malawi firmy Tropicala. Możesz również podawać granulat granugreen firmy sera również go sobię cenię. Napewno również doradzam pokarm,podstawowy firmy sery vipan lub tetry tetramin. Możesz również podawać od czasu do czasu solowca,oczlika(zwłaszcza,gdy ryby są małe,jest to również dobry pokarm dla narybku),artemię,wodzienia,czasami czarnego komara. Polecam również szpinak mrożony:)Również polecam wszelkiego rodzaju mixy dla Malawi z mrożonek(tylko sprawdzone firmy),możesz również sam przygotować takie mixy dla Malawi i nie trzeba być nie wiadomo jakim szefem kuchni,aby Twoim podopiecznym smakowało:) Pamiętaj,że suche pokarmy to tylko ważne uzupełnienie diety Pyszczaków,a podstawę powinieneś oprzeć na mrożonkach. Nie wiem czy,wiesz Robercie,ale dieta Saulosi trochę odbiega od typowo roślinnej rodziny Mbuna. Otóż ten gatunek w naturze odżywia się resztkami organicznymi wśród glonów i skał,a także drobnymi skorupiakami jak i drobnymi organizmami pochodzenia zwierzęcego. I taką właśnie dietę trzeba temu pyszczakowi zapewnić w akwarium oczywiście nie zapominając o jak ważnym systematycznym dodawaniu w dietę roślinną. Wśród Pyszczaków receptą na powodzenie i radość jest przede wszystkim dobrze zbilansowana i zróżnicowana dieta co pozwoli zapewnić tym pielęgnicom zdrowie i pełną satysfakcją z trzymania tych wspaniałych ryb,których urok może przytrzymać na dłużej(ja Saulosi miałem prawie 6 lat). Pozdrawiam serdecznie:) Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
tregon
Posty: 95
Rejestracja: 07 lip 2011 13:01
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: tregon »

z racji że nie było tam gdzie brałem pokarm, taki jak dał mi Elsaper - po rozmowie ze sprzedającym wziąłem minimalne ilości pokarmu:
TertaPhyll - roślinny
TetraRubin - to się nadaje bo pisał cinus
TetraMin -

na razie nie chcę testować na rybkach, ale po podaniu kulek od Elsapera, tetra phyll jakoś nie został zjedzony tak szybko, lecz wyjadany stopniowo z powierzchni


czy to co kupiłem to dobre, czy raczej nie - wiem że spirulinę muszę dokupić, ale nie mieli, a z rybkami nie chciałem się za długo włóczyć, żeby nie stresować

acha - jak podawać płatki prawidłowo przy tak małych rybkach - rozdrobnić na prawie pył i moczyć, czy nie moczyć ?
cinus43
Początkujący pomocnik
Posty: 170
Rejestracja: 27 sty 2011 13:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: cinus43 »

Witaj Robercie :)
Sorry,że nie pisałem wcześniej,ale podpisywałem nową umowę na internet w nowej firmie i nie miałem dostępu do internetu zarówno w domu jak i w pracy,ale już jestem :) ...wracając do Twoich pytań:
tregon pisze:na razie nie chcę testować na rybkach, ale po podaniu kulek od Elsapera, tetra phyll jakoś nie został zjedzony tak szybko, lecz wyjadany stopniowo z powierzchni
Nie został może tak szybko,gdyż to jest pokarm roślinny(a Saulosi nie są typowymi pyszczakami roślinnymi jak już pisałem w Twoim innym temacie jak i na pv),ale to nie znaczy,że masz im podawać pokarmy tylko pochodzenia zwierzęcego(absolutnie omijaj ciężkostrawne jakimi są pokarmy wysokobiałkowe),aczkolwiek przyzwyczają się do niego i może będą wkrótce się rzucać na pokarm roślinny(problem nie tkwi w pokarmie Tetra phyll),choć zdarzają się przypadki,że pokarm roślinny jest u niektórych pyszczaków mniej interesujący i akceptowany co nie jest powodem absolutnie do tego,aby z niego rezygnować(mówię tu o zbawienne działanie diety roślinnej na przemianę materii).
tregon pisze:czy to co kupiłem to dobre, czy raczej nie - wiem że spirulinę muszę dokupić, ale nie mieli, a z rybkami nie chciałem się za długo włóczyć, żeby nie stresować
Kupiłeś dobre pokarmy suche:
Tetra Phyll- roślinny
Tetra Rubin-akcentujący wybarwienie(bez sztucznych barwików i substancji hormonalnych),cenię sobię ten pokarm:)
Tetra min-Podstawowy
doradzam jeszcze Robercie już przez Ciebie podaną Spirulinę i granulat sery granugreen(roślinny) i oczywiście pokarm podstawowy Novo Malawi firmy JBL(jak nie ma w sklepach to zamów przez neta nawet taniej wyjdzie:)),ten pokarm pod względem jakościowym jest o klasę lepszy od Malawi firmy Tropicala :wink: Z suchych to raczej na początek wszystko.
Nie zapomnij o mrożonkach typu jak: szpinak,wodzień,artemia,rozwielitka(dafnia),solowiec,ewentualnie czarny komar,również doradzam wszelkiego rodzaju mrożone mixy dla Malawi :wink:
tregon pisze:acha - jak podawać płatki prawidłowo przy tak małych rybkach - rozdrobnić na prawie pył i moczyć, czy nie moczyć ?
rozdrobnić trochę możesz,ale nie na sam pył,malutkie pyszczaki i z dużo większym płatkiem sobie poradzą,zobaczysz(żarłoki :D) I nie mocz żadnych płatków to mija się z celem i jest działaniem bezsensownym(na pewno przy pyszczakach) :wink:
Mam nadzieję,że pomogłem wystarczająco w tych kwestiach :wink: Jak masz jeszcze jakieś pytania to z miłą chęcią służę pomocą :wink:
Pozdrawiam serdecznie :)
Marcin
traktujmy zwierzęta tak jak sami byśmy chcieli być traktowani,jeśli bylibyśmy nimi:))
ODPOWIEDZ