Pokarm dla ryb

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

powiedzcie mi czym najlepiej karmic moje rybeczki??? narazie karmie je pokarmem platkowym firmy sera. ale nie jestm pewien czy to im wystarczy bo chyba kiryski i glonojady potrzebuja czegos innego? pozdrawiam
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No też prawda, aczkolwiek moje i to jedzą, ale dodatkowo polecam Welsi Gran (firmy Tropical), to taki granulowany pokarm, który opada na dno i kiryski go miło wcinają. Aczkolwiek jak wspomniałem też karmię w większości płatkami plus 2x w tgodniu świeży wodzień. Rybki rosną jak na drożdzach :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Chm jest dużo różnych pokarmów suchych np: z firmy Tetry ja je używam. Jest też żywy pokarm np: rurecznik, ochotka, wodzień. Osobiście daje rurecznik, tylko go najpierw płukam przed podaniem. A dla dennych ryb sa pokarmy w granulkach, dla kirysków i w tabletkach. Ale wzasadzie pokarmy te jedzą wszystkie rybki jak i denne i pozostałe. Najlepiej będzie jak będziesz dawał 2 razy, małymi porcjamy, aby zjadły rybki pokarm. Możesz czasem urozmaicać karmę żywym pokarmem.
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ja swoje ryby karmie:
Pokarm suchy:
-2 tropicale wymieszane razem
-Tetra Menu
W tabletkach:
-Tropical Vitabin wieloskładnikowy (dla ryb przydennych i nie tylko) można go przykleić na szybie.
-Tropical Vitabin roślinny (jak wyżej)
-Tropical Color Tabin
-Welsi gran ( dla kirysków, choć i tak wszystkie ryby jedza)
-Tropical Green Algae Waffers - pokarm roślinny dla glonojadów
-Tetra Wafer Mix -dla ryb przydennych.
Mrożonki:
-wodzień
-krill
-larwy komara
-ochotka lub jakaś mieszanka
Pokarm żywy
-wodzień lub ochotka
Inne
Podaję spażoną sałatę, warzywa, mięso. Piszę ogólnie bo za dużo by tu już wymieniać.
Chyba o niczym nie zapomniałam :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Matrix »

Jak dla sporo ich wymieniłeś, tylko pamietaj krm w granicach rozsądku. Acha przypomniałem sobie, że kiedyś dawałem także mrożonkę, ale moje rybku uwielbiają rurecznik, potem wodzień.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

jesli chodzi o pokarm suchy to ja daje platki tropikala(nie pamietam nazw pokarmow)-te platki podaje jako przekaske w ciagu dnia a jako glowny posilek daje mrozonke(serca wolowe ze szpinakiem lub bez szpinaku) dodatkowo 30 minut po zgaszeniu swiatla wieczorem w akwa daje granulat ze spirulina(dla zbrojnikow) i pokarm granulowany dla kirysow a latem odlawiam z czystych zbiornikow pokarm zywy tzn: wodzien komara dafnie ochotke i cyklopa i mnie rowniez rybcie rosna ładnie
pozdrawiam serdecznie
pala
Posty: 63
Rejestracja: 07 sty 2006 13:39

Post autor: pala »

Ja daje pokarm w platkach firmy JBL , ostatnio jednak slyszalem, ze nie jest dobry. Jakiej fyrmy zatem kupowac?
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Wydaje mi się że najlepsze pokarmy platkowane produkuje Tropical i Tetra. Ja używam z Tropicala (wspieram polski produkt :D) Bio - vit i Vitality & Color a z Tetry Tetra rubin który pomieszałem z rozwielitką.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

ja uzwyam pokarmów Tropicala,i takich które sam robie czyli mieszanka jajeczno warzywna i mieszanaka miesno,płatkowo jajeczna oraz odowlone ich kombinace. Pyszczaki jedza u mnie wszystko co warzywne a takze troche owoców,a piranie piers z kurczaka i skrobane serce wołowe.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

ostatnio kupilem wafelki firmy tropical dla ryb przydennych czyli moich kirysow i glonojadow. pytanie brzmi jak czesto im rzucac te wafelki.zauwazylem tez ze inne rybki rowniez chetnie to jedza i zanim kiryski podplyna to juz malo co zostaje :wink:
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Albo w tym poście, alebo w innym ktoś napisał że podaje pokarm dla kirysków i glonojadów 20 min po zgaszeniu światła w akwarium, dzięki temu inne rybki go nie zauważą, a kiryski itp. się najedzą.
Wdłóg mnie raz dziennie im wystarczy, bo żywią się jeszcze odpadkami z pokarmu dla innych ryb.

Pozdrawiam
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Nikt do tej pory nie napisał o pokarmie firmy sera, czy to oznacza że jest nienajlepszy? Mam klika rodzajów tego papu (płatki, tabletki holiday, spirulinę w tabletkach dla zbrojowników i granulat dla bojownika). Patki i spirulina są chętnie jedzone, pozostałych raczej nie polecam (tabletka "holliday" zamiast leżeć na dnie pływała po moim powrocie na powierzchni obrośnięta kożuchem pleśni).
Pozdrawiam - Nina.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Niestety widocznie co do sery takie zdanie, ja mam tez podobne troszke i nie najlepsze zdanie o tej firmie jesli chodzi o rozne ich produkty :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
lenin
Posty: 24
Rejestracja: 25 lut 2006 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lenin »

Dzięki, to przerzucę moje niunie na tropicala. A jak z pokarmem koloryzującym? Mam na myśli np tetra ProColour. Skusiłam się i daję to rybkam na zmianę ze zwkłymi płatkami i żywym. Muszę przyznać że kolorki mają przepiękne: razbory to balsam dla oczu. Nie jestem tylko pewna jak wartości odżywczę tego żarełka i czy nie zawiera za dużo chemii.
Pozdrawiam - Nina.
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Hej.
Ja swoim tez daje Tetra ProColour. Ale podstawowo je karmie tetra min i tetra rubin (po nim tez sie pieknie barwia). Dodatkowo im rzucam wlasnie Tetra pro colour, tetra pro i tetra phyll czasem.
Generalnie musze przyznac,ze po kupnie tetra pro colour nie zauwazylem znacznej roznicy w kolorach ( spowodowane to bylo tym, iz od dawna karmie je rubinem i sa dosc ladnie wybarwione ;-) ).
Kiedys bylem u kuzyna, ktory ma rowniez akwa a tam miedzy innymi karasie. Troche blade mi sie one wydawaly, wiec mu polecilem rubina i jak bylem u niego po miesiacu, to nie moglem sie nadziwic, ze tak szybko nabraly pieknej czerwieni.
A co do pro colour, to slyszalem, ze dziala jeszcze lepiej, ale osobiscie nie moge tego potwierdzic, gdyz jak pisalem zaczalem go dawac rybom juz wybarwionym ;-)
ODPOWIEDZ