Akwarium 200L Jaki osprzęt?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ziliusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2006 20:56

Akwarium 200L Jaki osprzęt?

Post autor: ziliusz »

Witam!
Mam w planach założyć akwa 200L,ale mam problemy z osprzetem,pewnie dlatego ze się na tym nie znam :lol: wieć proszę was o pomoc. Interesuje mnie filtr wewnętrzny, ale nie wiem jaki wybrać :cry: Pytałem w sklepie, to odpowiadają że wszystkie są dobre, ale chciałem zapytać fachowców :) Jaka grzałka z termostatem spisuje się najlepiej? no i oczywiście czekam na propozycję obsady mojego akwarium :lol: z góry dzięki za odpowiedz i pomoc, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To tak filtr do 200l polecam zewnetrzny bo za nieduze pieniadze(troche ponad 200zł) mozesz miec juz naparwde dobry filtr(tetra ex 700 np).Filtracaj w akwarium to podstawa moim zdaniem.Grzałke z termostatem wybierz jakiej firmy chesz aquela sa dosc dobre i za w miare rozsadna cene.aha 200W oczywscie.A co do obsady jak juz skompletujesz sprzet to napiszesz nowy temat w odpowiednim dziale z rybkami jakie Ci sie podobaja i wtedy cos wybierzemy.
Pozdrawiam
Przemek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Generalnie przy takiej wielkości akwa polecam filtr nie wewnetrzy a filtr zewnetrzny np kubelkowy, moze byc tertatec ex 700 lub fluval nie pamietam numeru ale na akwa pojemnosci 200l i wiecej. Cena dosc przystepna a dzialanie moim zdaniem rewelacyjne. Grzalka okolo 200W, no i problem oswietlenia w Twoim akwa. Nie wiem czy masz standardowa pokrywe, czy tez prztmierzasz sie do przerobki na inne. Jesli standardowa to moze byc troche za malo oswietlenia dla Twoich roslinek. Ja w sowim 200l mam swietlowki Sun Glo i Power Glo plus odblysniki kazda swietlowka 30W. Niestety z czasem bedzie przerobka bo zalecane jest wiecej okolo 0.5W na litr, chociaz poki co nie narzekam i rosliny rosna zadowalajaco. Moze to dzieki stosowaniu nawozenie roslin i stosowanie CO2. Oczywiscie grzalka z termostatem jest najlepszym rozwiazaniem. Co do obsady poczekajmy wypowiedz sie jakie masz preferencje co do rybek i ich hodowli, pamietaj akwa samo musi pracowac bez rybek 3-4 tygodnie. Zatem do uslysznie na forum

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
ziliusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2006 20:56

Post autor: ziliusz »

Hmmm co do tego filtra to mowicie ze jedynie zewnetrzny?nie ma jakiegos wewnetrznego, ktory moglby spelnic oczekiwania mojego akwarium??bardzo mi zalezy na wewnetrznym bo zewnetrznego nie mam gdzie dac :( dzieki za rady pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jest owszem ale nigdy nie da Ci takiej powierzchni filtracyjnej jak zewnetrzny..jesli wewnetrzny polecam którys z filtrów hagena.
Pozdrawiam
Przemek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

A czemu chcesz wewnętrzny uwierz to jak mercedes a maly fiat taka mniej wiecej roznica, wiec chyba warto wejsc w zewnętrzny dla pozbawienia się klopotow z akwa uwierz mowie z doswiadczenia krotkiego a juz do dostrzeglam :)


Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
ziliusz
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2006 20:56

Post autor: ziliusz »

Nie pozostaje mi nic innego jak zaoszczedzic na filtr zewnetrzny i gdzies go upchnac :lol: serdecznie dziekuje za porady napewno sie do nich dostosuje, pozdrawiam narka
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Dobra decyzja, na pewno nie pożałujesz a obecnie w sprzedaży filtr zewnetrzny nie tak strasznie droższy od dobrego wewnętrznego jak na Twoje akwa, więc nie będzie źle. Cieszę się z Twojej decyzji.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
ODPOWIEDZ