Szantrasja

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Michobet
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2005 7:57
Lokalizacja: Sosnowiec

Szantrasja

Post autor: Michobet »

Szanowni Panstwo
Witam przez wiele lat radzilem sobie sam, ale teraz przyszedl czas porady moze ktos bedzie wiedzial cos co pomoze takze mnie.
Jak napisalem w tytule przez nieuwage zawloklem do akwarium szantrasje i zaczelo sie. Tlo tylne struktura wyzlobiona wiec nie da sie doczyscic nawet najtrwrdsza gobka. To ze szantrasje atakuja anubiasy to standard ale zaczynaja osiedlac sie na nenuphar japonica i to juz mnie zaczelo wkuzac, jutro zaczynam 8 dni zaciemnienienia, wpierw kupie z 6 kosiarek bo otoski grubowarg syjamski i amanno sie tego nie dotykaja. Mam 30 lat i pierwszy raz mi nerwy puscily z powodu swojej glupoty, kupujac ziele sam zawloklem cholere do zbiornika. Myslalem o lampie UV bo chemia nie dala rady (rosliny nie ucierpialy), a moze po zaciemnieniu zrobic restart traktujac elementy stale wrzatkiem. Sam nie wiem jak ktos ma pomysl to prosze o rade bo mnie juz cholera bierze. Choc zbiornik jest estetyczny. przycdinam ziele raz w tygodniu to.... tego tam nie powinno byc, psuje mi to moje wyobrazenia.
Pozdrawiam wszystkich
Wojtek
Odpowiem na kazde pytanie
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No tak glony: krasnorosty. Może poszukac w internecie. Mam taki link na temat zwalczania różnego pochodzenia glonów, zobacz tam może coś się znajdzie. Tyle mogę póki co powiedzieć i życzę wygranej z glonkami.

http://www.glony.republika.pl/

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ