[160l] ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

[160l] ogólne

Post autor: jasku »

akwarium 160L a w nim:
gurami mozajkowy x 4
bystrzyk barwny x 4
kosiarki x 4
glnojad x 2
ramirezki x 2
neonek czerwony x 10
no i jeszcze jedna bocia wspaniala do oddania
.......wiem wiem troche przerybione ale rybki sa jeszcze mlode a zanim dorosna to pewnie bede juz mial 300L
no i troche biotopy pomieszalem ale zrobilem sobie akwarium wielogatunkowe z rybami które mi sie podobaja. Mam nadzieje ze bedzie zgoda w akwarium, z tego co wiem to wszystkie te gatunki sa spokojne i maja podobne wymagania co do wody wiec mysle ze bedzie ok.
ps. kosiarki wpuscilem do walki z glonami bo mi sie zaczely troszke pojawiac (powód:w dzien przez okolo 3_4 godziny pada mi slonce na akwarium :? ) no i je zostawie bo sa super.
...prosze o slowa krytyki
Ostatnio zmieniony 14 sty 2006 21:50 przez jasku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Kosiarki sio reszta ujdzie choc przerybione i gurami nie pasuja i tez radziłbym sio :lol:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

mysle ze narazie tak zostanie.. tak jest troche przerybione ale tak jak juz wspominalem ryby sa jeszcze male i tego tak nie widac a zanim dorosna to beda siedzialy w 300L baniaku..
dlaczego kosiarki sio?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2006 22:24 przez jasku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Bo kosiarki rosna za duze i w Twoim akwarium skaraleja pozatem lubia tez szybko popływac wiec małe akwa bedzie im przeszkadzało.Pytasz sie co sadzimy jak kto wyraza własne zdanie mowisz ze i tak zostanie tak jak chesz...dziwne.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

wez pod uwage ze one maja teraz okolo 2,5 cm-3 cm a za pół roku (moze mniej) trafia do 300 L a wtedy beda mialy wystarczajaco duzo miejsca dlatego je zostawie. a ze zdaniem forumowiczów sie licze bo mi duzo doradzili.
To co chcialbym uslyszec odwas,to czy przy tej opasadzie bedzie zgoda w akwarium.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No zgoda tak boje sie czy gurami nie beda neonków ganiac ale oprócz tego ok.A kosiarki niestety przez poł roku moga skarlec ale to juz inna sprawa..
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
jasku
Początkujący pomocnik
Posty: 364
Rejestracja: 05 sty 2006 22:34
Lokalizacja: Düsseldorf

Post autor: jasku »

no mam nadzieje ze nie skarleja, nowe akwa. postaram sie miec do wakacji (musze pierwszo zorganizowac miejsce dla "kolosa" cop łaczy sie z przemeblowaniem, a to nie takie proste w moim przypadku. ale da sie zrobic). Co do gurami to zostaly wpuszczone 3 dni po neonkach wiec moze zostawia w spokoju starych mieszkanców
pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

U mnie gurami nie nękały neonków, w przeciwieństwie do skalarów, które wciągały je "na raz" :shock: . Co dziwne także wielka brzanka rekinia dała im spokój, tym nie mniej już wszytskie stały się fragmentem tego czy innego skalara :(
100 l: reaktywacja
Obrazek
pala
Posty: 63
Rejestracja: 07 sty 2006 13:39

Post autor: pala »

Mialem dwa gurami mozajkowe i ten jeden wykonczyl tego drugiego.
Cagle go gonil i nie dopuszczal do pokarmu.W sklepie zapewniano mnie ze to spokojne ryby.Dlaczego wiec tak sie stalo? :?:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nie wiem jk duże masz akwa, ale przypuszczam, że przyczyna była prosta zbyt mały baniaczek i niestety gurami jedno z nich wyznaczyło sobie swój rewir i niestety to był cały Twoj baniak, niestety jestem wręcz pewna, że to było przyczyną. A co zapewniają w sklepie nie zawsze jak widzisz jest prawdą, skoro masz małe akwa a je Ci sprzedali to już tu był poważny błąd.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
pala
Posty: 63
Rejestracja: 07 sty 2006 13:39

Post autor: pala »

Mam zbiornik 112 l
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Ok a co w nim jeszcze było oprócz tych dwóch gurami mozaikowych? Może za wiele ryb...więc jak pisałam poprzednio za mały rewir dla gurami.
Generalnie gurami trzyma się w akwa mniej więcej od 150l wzyż, choć są różne szkoły w tej materii, jednak te rybki zważ osiagają długośc ok 10 cm. Zatem przy Twoim 112l plus pewnie gęstej innej obsadzie tak sie działo.

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
pala
Posty: 63
Rejestracja: 07 sty 2006 13:39

Post autor: pala »

Mam jeszcze 3 kiryski jednego zbrojnika i 10 platek.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No to pewnie przyczyna było to ze były to dwa samce w za małym akwarium dla nich i pewnie jeden z nich był bardziej wojowniczy :wink:
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ