Ślimaki!!

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Ślimaki!!

Post autor: Ad Dammam »

mam problem mam Akwa roślinne i nie mogę się pozbyć ślimaków boje się stosować preparatów na ślimaki bo mam dużo krewetek powiem inaczej mam ich ok. 150 -200 bo to są same krewetki i rośliny no i paskudne ślimaki !! jak się tego bardziewia pozbyć???

Bo bardzo mi one psują krajobraz w moim Akwa!! A PRÓBOWĄŁEM JE WYGNIATAĆ ALE TO jEST TYLKO NA KRÓTKĄ METE!! Proszę o szybką pomoc!! Jak się ich pozbyć!!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :( :( :( :( :( :( :(
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Dobrze że nie używasz na nie preparatów. Ale czasem mógłbyś użyć opcji Szukaj
Na pewno znajdziesz np. sposób z marchewką :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A jak duże to Twoje akwa, że trzymasz 150-200 krewetek??? Nie rozumiem chyba tego albo post czytam nie tak. Tyle krewetek w tym akwa, jaki to trodzaj krewetek, przeciez niektore z nich dorastaja od 2 do 6 cm. Nie, chyba źle czytam bo jeśli myślę jak jest to nie wuiem zatem jak to Twoje akwa wygląda z tą ilością. Może wiecej szczegółów podaj na temat baniaka, parametrow wody itp, bo sam jestem ciekaw.

Pozdrowienia (200 krewetek, no nie.....)
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ad Dammam »

mam dwa Akwa z krewetkami o tym o którym obecnie mówię to jest około 280l nie wiem dokładnie bo to jest robione na zamówienie!! jest to krewetka karłowata Red-chelow (chyb tak się to pisze!!) powiedziałem koło 150-200szt ale połowa z tego to moje kochane karzełki bo mają około 3-6 mm bo są młodziutkie a największa moja ma około 3 cm są one ogólni młode bo mam je dopiero jakieś 6-8 miesięcy jak tylko skombinuje aparat to zrobię ich foki to prześle!! Bo to akwarium jest w moim biurze w Warszawie. Taki mój mały Hobby. I w nim mam właśnie problem z ślimakami ostatnio pracownik przyniósł mi czerwonego Lotosa i Anubiasy i chyba z tym dostałem ślimaki BLEEEL
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze tematy umieszczamy w odpowiednich działach,po drugie krewteki red cherry(wstyd nie wiedziec co sie ma w baniaku),po trzecie było to juz na forum omawiane tyle razy ze nawet ktos bardzo leniwy by znalazł albo opcji szukaj uzył :wink:
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
FishboneR
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2006 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: FishboneR »

kup sobie ze dwie bocje (jak masz małe akwa to bocje siatkowane). Moje poradziły sobie z 150 cioma ślimakami w 2 tyg :D
ODPOWIEDZ