Grzałka z termostatem z jakiej firmy?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
lavender_b
Posty: 9
Rejestracja: 14 sty 2006 23:11
Lokalizacja: Wrocław

Grzałka z termostatem z jakiej firmy?

Post autor: lavender_b »

Witam :lol: Czy przy wyborze grzałki kierowac się firmą czy jest to bez znaczenia? Do akwa 100l chcę kupić grzałkę z termostatem 150W. Zastanawiam się nad firmą Elite i Aquael. Co radzicie? Może po prostu wybrac tańszą? :D
Pozdrawiam
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Myślę ze obie będą dobre, ja osobiście mam Elite i sobie bardzo chwalę, ale mam większe akwa i troche większą zatem moc. Ale myślę, że oba wybory są trafne. Więc jak nie chcesz wydac kaski kup tańszą.

Pozdrowionka
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ad Dammam »

NIe polecał bym Aquael poniewarz sam się już przejechałem na owej firmie!! :( robią tani sprzęt ale do [regulamin]!! powiem tak sam używam 250W Jagel-a od 2 może 3 lat i działa bardzo dobrze to w tych 3 rybkach co mam w opisie ale cicho sza!! :D to może nie jest najtańsza firma co do sprzętu ale bardzo dobrze mi sie z nią pracuje.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Powiem tak za ta cene aquel robi dobry sprzet,sporadyczne przypadki zepsucia jednak sie zdarzaja tak samo jak jagerowi :wink: Oczywscie jest to bardzo dobra firma ale cena..Ja tam jednak zostane przy swoim ze lepiej aquela a i gwarncje na 2 lata daja.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 sty 2006 16:08 przez Owl, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

No własnie ja kupiłem jak jeszcze gwarancja na rok była, a teraz grzałka aqua-ela 75W zaczyna troche szwankować (trzeba ustawić temperaturę na 29stopni żeby w akwa było 25) wcześniej było wszystko w porządku. Słyszałem właśnie ze czasem szwankują, no ale nie ma sprzętu idealnego...
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Robcik
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2006 10:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Robcik »

U siebie w zbiorniku też mam Aquela 100W, który troche przekłamuje i aby mieć temperature wody 26C muszę ustawić 23C na grzałce.Tak więc u mnie jest odwrotnie :?
Ale doświadczalnie można ustawić rządaną temperature.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ad Dammam »

Ad Dammam pisze:NIe polecał bym Aquael poniewarz sam się już przejechałem na owej firmie!! :( robią tani sprzęt ale do [regulamin]!! powiem tak sam używam 250W Jagel-a od 2 może 3 lat i działa bardzo dobrze to w tych 3 rybkach co mam w opisie ale cicho sza!! :D to może nie jest najtańsza firma co do sprzętu ale bardzo dobrze mi sie z nią pracuje.
przepraszam !! Tylko niewiem za co to dostało zmienione czy za dwie pierwsze litery Słowa na D.... czy za obrazę poczęsci firmy Akwa...
Ale i tak przepraszam
Owl pisze:Powiem tak za ta cene aquel robi dobry sprzet,sporadyczne przypadki zepsucia jednak sie zdarzaja tak samo jak jagerowi Oczywscie jest to bardzo dobra firma ale cena..
szkoda ze nie pamiętam za ile kupiłem tą grzałkę ale to nie były jakies duże pieniądze!! Ale mam sporo sprzętu tej firmy!! jak Aquael-a miałem napowietrzacz to po 10 miecham mi siadł a Jagela mi chodzi 3 rok i jest bardzo dobry i tak jest z wieloma rzeczami więc niewiem czy ne warto momentami dożucić 20 -30 zł więcej a miec dobry i firmowy sprzet!!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Za ta rzecz na litereke D z kropkami.Obrazic nikogo nie obraziłes wyraziłes opinie o towarze a to na szczescie w Polsce jeszcze mozna :wink:
a co do jagerra wiesz czasami moze jest i lepiej dołozyc 30zł ale jak ja bym miał wybrac np lepsza grzałka albo odłoze poczekam i nowy filtr kupie to wybieram druga opcje :wink: a akwarystyka i tak nie zapominajmy ze hobby nie tanie.ale jesli nie wziasc pod uwage ekonomiki jagerr jak najbardziej.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Wiecie co ja myśle że noi tak najlepszym rozwiązaniem jest zwykła grzałka a do niej oddzielnie termostat (żałuje że tak nie kupiłem...) Po prostu wg mnie najekonomiczniejsze rozwiązanie i bezpieczne :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

A ja myślę, że po to wymyślono grzałkę z wewnętrzym termostatem, aby było łatwo, wygodnie i przyjemnie i trochę się dziwię nad rozwlekłością tego banalnego tematu (ale to moje prywatne zdanie).
Mam dwa akwa i dwie takie grzałki i wszystko w jak najlpepszym porządku zarówno z grzałką jak utrzymaniem zadanej temperatury.


Pozdrowionka
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ad Dammam »

Karola Ok rozumiem Cię że uważasz że jest łatwo z Termostatem... Ok !! posiadam Akwa 15L takie malutkie jako tzw.. Kotnik tylko nie dla ryb tylko dla Lotosa czerwonego i zielonego bo tam je rozmnażam bo załwazyłem ze tak się najjlepiej rozmnażają w specjalnych waruunkach podaj mi firmę która mi sprzeda Grzałkę 10 W z Termostatem Ok??? to pojade i kupię bo niegdzie nie mogłem znaleść!!
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Mówie o akwariach a nie o słoikach na dzem, wiec sorka za porownanie, ale pytania były o nrmalne akwaria. A to troche inny przypadek :)

Pozdrowienia

PS. Lavener_b pytała o akwa 100l a nie o 10 wiec wybacz.
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Ad Dammam
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2006 18:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ad Dammam »

HIHIHIHIHIHIHI Wiem ze byłoinne pytanie ale związane z Tematem :D

Dzięki za zwrócenie Humorku :D
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Nie, z tematem było związane pytanie o grzałke do 100l o mocy 150W, wiec na nie odpowiadalam.

Pozdro
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

a ja powiem o mojej grzalce aquaszuta :( :( :( niestety kompletna porazka dno i kicha maxymalna!!!! juz 4 razy wymieniali mi na nowa. po 2 razie kupilem grzalke tetry 150 W co prawda 4 razy drozsza ale chodzi wysmienicie. przekonalem ze nie warto oszczedzac. niestety moje zaufanie do szuta zniklo prawie calkowicie. jedyny plus to to ze na miejscu mi w sklepie daja nowa co nie zmienia faktu ze wole nie ryzykowac i obecnie mam dwie grzalki :D
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
ODPOWIEDZ