Rozmnażanie akary

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rahit
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2006 15:12

Rozmnażanie akary

Post autor: Rahit »

Mam kilka pytań odnśnie rozmnażania:
1) Żeby doszło do tarła należy podwyższyc temp i zapewnic odpowiednie pH? czy jak to wyglada aby zachęcić rybki do potomstwa?
2) w jakiej temp. i pH te rybki się rozmnażaja?
3) czy po złożeniu ikry nalezy wyłowić ja czy oże pozostać?
4) czy tarło odbywa się w jakis ściśle okreslonych porach czy to jest uzaleznione tylko od parametrów wody?
80l 4 skalary 1 kirys pstry
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiec tak,pare podstawowych spraw: Tarło może odbywać się kilka razy w roku.
Kiedy ryby osiagaja 7-8cm dobieraja sie w pary. Dobrana para zaczyna sobie przygotowywać gniazdo - czyści kamień, obok którego wykopuje dołek, usuwa pobliskie rośliny, a następnie na dokładnie oczyszczonym pyszczkami kamieniu składa ikrę w liczbie 100 do 1000 (duże osobniki) sztuk.
Jesli do tarła dochodzi w ogolnym zbironiku nalezy z niego usunac inne ryby bo zostana zabite.
Samiec i samica na zmianę opiekują się ikrą.
Po 72h godzinach wylęgają się małe rybki, które są natychmiast przenoszone do dołka w podłożu.
Po 4-6 dniach narybek zaczyna pływać. Mlode karmimy początkowo pierowtniakami, a potem drobnym planktonem.
Dorosłą parę należy wyłowić kiedy przestaje interesować się rybkami. Po kilku tygodniach może dojść do następnego tarła, a wtedy młode z pierwszego miotu będą traktowane jak wrogowie.
Woda miekka,konieczne cotygodniowe 20% podmiany,temperatura 26-28 stopni.
To tyle co do akar a co do twojej obsady to oddaj te 4 skalary z 80l :!:
Pozdrawiam
Przemek
Rahit
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2006 15:12

Post autor: Rahit »

sugerujesz że 80l to zbyt mało? Pytałęm przy kupnie i przysiegali ze moze byc, chwalali.

A ile tych akarek kupić?
Niedlugo(mam nedzieję) planuje kupić akwarium 112 lub 126 litrów
80l 4 skalary 1 kirys pstry
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja nie sugeruje ja wiem :lol: Dla jednej oarki skalara absolutne minimum w którym bym ich nie trzymał osobiscie to ponad 100l o wysokosci min 50cm.
A akar do 126l to maksymalnie pare :wink:
Przemek
ODPOWIEDZ