ratunku!!!welonka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
apap
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2006 12:49

ratunku!!!welonka

Post autor: apap »

mojej welonce coś sie stało, od paru dni ma strasznie pękaty brzuch i trochę jakby odstawały jej łuski. co robić?? czy to jakaś choroba czy po prostu będzie miała ikrę?? szukałam w necie, ale nic nie znalazłam. mam 4 złote rybki <w tym welonka, teleskop..> czy możliwe jest by sie rozmnożyły?? nie znam ich płci a wiem, że bardzo trudno ją rozpoznać. cz mam zrobić?? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Obawiam się, że to choroba i to posocznica. A jakie masz parametry wody w Twoim baniaku? I jakie to jest duże akwa?

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
apap
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2006 12:49

Post autor: apap »

akwa mam małe nie weim ile ma l, a parametry nie wiem. a na czym ta choroba polega?? jest bardzo groźna??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Trzymanie 4 welonek w tak małym akwarium to sadyzmy i to jest przyczyna chorby ryb .Choroba ta jest trudno uleczlana i bedzie powracac dopki nie zapewnisz welonkom odpowiedniego akwarium do zycia :!: 60l to minimum na jedna welonke.odizuloju chora rybke do odpowiednio duzego akwarium i podaj antybiotyk najlpeije jakis na bazie penicyliny lub biseptol 0,5g na 50l.
Przemek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Małe akwa i nie wiesz ile? 4 złote rybki w nim??? Nie znasz parametrów wody?? Hmmm no coż tak śedno mawaja ze 40 litrów akwarium na JEDNĄ welonke powinno być. Twoje rybki są nie w niewoli a w obozie koncentracyjnym o zaostzonym rygorze jeszcze. No to nie będę prorokowała, ale będziesz miał pomór globalny - rybobójstwo ! A posocznica tak, bardzo groźna choroba ryb i bardzo często kończy się śmiercią osobników. Wejdz na szukaj zobacz co piszą o welonkach, zobacz jakie one mają wymagania, zobacz w jakim akwarium je można trzymać. W tych warunkach choćby się troić i tak nic nie pomoże Twoim rybkom...:( :evil:

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

i ty sie pytasz jeszcze co tej rybce jest i czy ikre będzie mieć!!
Co do ikry to warunki musisz mieć igła.
Masz dwa wyjścia
1. Oddajesz ryby do zoologa
2. Kupujesz akwa duuuuużo większe gdzie będą żyły długo i szczęśliwie
Jest jeszcze jedna opcja
leczysz ryby masz je może pare miesięcy one ci padają a t zdobywasz tytuł "Sadysty roku 2006" i co ty na to
z góry przeprasza że tak z grubej rury ale mam już dość widoku znęcania sie nad rybami, to że one nie mówią nie znaczy że nie czują.

Pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
ODPOWIEDZ