dramat w moim podwodnym swiecie

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KLIPER2
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2006 20:17

dramat w moim podwodnym swiecie

Post autor: KLIPER2 »

Stało się, popełniłem jakiś błąd najgorsze to że niewiem jaki a kosztem jest to że padły dwie rybki a reszta jest chora i nie wiem czy przeżyje :cry: .
W piątek rozpocząłem zabieg niszczenia ślimaków metodą baterii. po zabiegu dokonałem wymiany w sumie prawie 50% wody. Woda stała z zuzdatniaczem i bakteriami 28 godzin. Zabieg robiłem bez rybek. Przy przenoszeniu rybek (jakimś cudem uda lo mi się zachować właściwą temperaturę z wachnięciem 1 st C o tym pisałem) Wydawało się że było ok, a tu żona dzwoni dziś do mnie do pracy że glonojad zdechł i jedno danio lamparcie. Powiedziałem żeby przeniosła poaostałe rybki do innego zbiornika niestety tylko 18 l :cry: :cry: :cry: :cry: .Powiem szczerze że trochę mnie to załamało (gdy uczyłem się swojej pracy ktoś mi powiedział że gdy się czegoś uczysz musisz mieć swój mały cmentarzyk niepwodzeń ale powim szczerze że to mnie wcale nie pociesza :cry: )mam tylko nadzieję że pozostałe wyzdrowieją :?: No i co robić????????
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Twój cmentarzyk niepowdzen ma przyczyne a własciwie w tym przypadku przyczyny.Mianowice obsada(wiem ze jest Ci cviezko zrozumiec ze akwarium masz przerybione) i to ze woda stała tylko 28h i to jeszcze mix uzdatniacz +bakterie(bactozyn jak mniemam).Dal baktozynu moim zdaniem minimum to 48h...Wiec moze opisze co po krótce zaszło w Twoim akwa,mianowice do niezbyt dojrzałej wody wpusciłes obsade o wiele za duza czyli zwiazki azotowe w odzie sie skumulowały i teraz padaj Ci rybki.Co z tym mozesz zrobic:
a)zredukowac obsade
b)Poczekac jeszcze troche zanim wpuscisz zredukowana obsade do akwarium, i dokup jeszcze terta bactoyn jedna tabletke i włoz ja do filtra.
ja taka rzecz Ci przewidzialem wiec wcale mnie to nie zdziwło.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No i niestety skończyło się troszkę według naszych przewidywań z przed kilku dni. No, ale miejmy nadzieję, że rady które dostałeś pozwolą Ci uniknąć następnych niemiłych niespodzianek i będziesz mógł się cieszyć swoim podwodnym światem.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
KLIPER2
Posty: 43
Rejestracja: 15 sty 2006 20:17

Post autor: KLIPER2 »

Do wody dodałem sera nitrivec i sera aqutan a co do przyczyny to okazało się że do zbiornika dostała się chemia wole już nie pisać w jaki sposób... Pozdrawiam idę sie zająć rybkami. Owl co do przerybienia to jak się uporam z tym co sp... wybaczcie to założę nowy post. Na chwilę obecną straty to glonojad 1 szt, rasbora klinowa 2 szt danio lamparcie 1 szt i nie wiem co będzie z bojownikiem??? :cry:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Oj oj oj chemia....:) No to fakt już nie mów jak to się stało, że znalazła tam się chemia, mniemam że nie do akwarium a zupelnie inna :) Ale spoko walcz z tym, może sie uda.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ