karmienie teleskopa.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
animalslove1
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2014 18:45
Lokalizacja: lublin

karmienie teleskopa.

Post autor: animalslove1 »

Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze jeżeli nie to przepraszam. Mam taki problem to znaczy według mnie problem. Mam czarnego teleskopa i podczas karmienia on nie popływać do góry i nie wyławia tego co mu opada powoli na dno tylko szuka na dnie w kamieniach i no zabardzo mu się to nie udaje, a pokarm zostaje na dnie w kamieniach. Pisze o tym bo się martwię ze się zaglodzi, kiedyś jako dziecko miałam rybki i pamiętam ze gdy je karmiłam, zawsze podplywaly do góry i szybko wyławialy pokarm.Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kamienie nie są dobrym podłożem i należy je jak najszybciej usunąć z akwarium. Jako podłoże zastosuj piasek lub drobny żwirek.
Usuń od razu resztki pokarmu zalegające w szczelinach grysu, bo zaczną się psuć.

Po wymianie podłoża ryba spokojnie będzie pobierać pokarm z dna, jak to karasie robią normalnie. Przypominam o konieczności dokładnego odmulania dna podczas cotygodniowych podmian części wody. Z piasku/żwirku takie odmulanie będzie o wiele sprawniejsze niż przesypywanie kamieni.

Z tego co pamiętam, to pisałaś o ewentualnych planach założenia akwarium dla welonów, a tutaj czytam, że masz już taką rybę. Czy coś źle rozumiem? Założyłaś akwarium i do niedojrzałego zbiornika od razu kupiłaś rybę? To bardzo duży błąd. Poczytaj o cyklu azotowym! Akwarium powinno dojrzewać minimum 2 tygodnie. W chwili obecnej podmieniaj wodę co kilka dni.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Rika
Początkujący pomocnik
Posty: 167
Rejestracja: 23 sty 2014 13:46
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Rika »

Oprócz tego co napisała Bara warto też dodać, że po prostu nie wszystkie ryby jedzą w ten sam sposób. W zależności od gatunku jedne pobierają pokarm pływający po tafli, inne wyłapują to co opada w toni, inne jedzą pokarm, który opadł na dno.
Zakładam, że rybki które miałaś jako dziecko nie były "teleskopami" i dlatego jadły inaczej.
animalslove1
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2014 18:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: animalslove1 »

Dokładnie te rybki które miała, kiedyś to nie teleskopy, z teleskopem mam doczynienia pierwszy raz.
kurka
Pomocnik
Posty: 739
Rejestracja: 09 paź 2014 19:28
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kurka »

Z ciekawości zapytam, ile litrów ma akwarium w którym pływa teleskop ?
animalslove1
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2014 18:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: animalslove1 »

Z 80l czy jest dobrej wielkości? Bo chce dokupic właśnie drugiego, i się zastanawiam czy na 2 teleskopy to będzie okej. I jeszcze jedno pytanie czy mogę z nimi trzymać glonojada czy będą się agresywnie w stosunku do niego zachowywać ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To ja zapytam ponownie: czy akwarium zostało urządzone tak, jak wymagają tego welony? Czy zbiornik dojrzewał? Bo na razie na oba pytania zasuwa się odpowiedź: "nie", więc radzę zaczekać z zakupem kolejnej ryby.

80l to jest akwarium ja jednego karasia, na dwa będzie za małe.
Podaj proszę wymiary tego zbiornika.

Załóż temat w dziale Galeria, wstaw opis, daj zdjęcie, pomożemy Ci.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ