Nasze sukcesy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Wieloryb
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2006 10:38

Nasze sukcesy

Post autor: Wieloryb »

W tym temacie zapisujmy nasze sukcesy chodowlane jakie ryby nam sie orybily.


Mi sie udalo orybic gupika (wiem ze jego jest najlatwiej ale nawet to jest dlamnie wielkim sukcesem)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No...troche sprostuje i bez urazy, sukcesem już nie jest na pewno słowo orybianie, przemyśl to może i nastepnym razem troche się zastanów co piszesz i jak...bo to jest forum akwarystyczne.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
KS
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 133
Rejestracja: 15 sie 2004 12:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: KS »

Ja myśle że szczytem akwarystyki (bynajmniej dla mnie) nie jest rozmnożenie danego gatunku tylko zapewnienie rybką warunków identycznych z naturalnymi i uważam że moim sukcesem jest utrzymywanie moich rybek w zdrowiu i żywocie. A jeśli chodzi już o rozmnażanie to niemam specjalnych osiągnieć w rozmnażaniu: różne gatunki pyszczaków, ryby żyworodne, glonojady, no i chyba tyle. Pozdrawiam.
Malawi nie-mbuna
Cyrtocara Moori, Nimbochromis Venustus

Pare lat w tył pare lat do przodu
patrz los przez pryzmat rozbitych samochodów...
Przeżyłem w samochodach to czego nie dało się przeżyć.
[/color][/size]
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Piękne powiedziane KS i zgadzam się w całej rozciagłości, że sukces to jak wszystko współgra w akwa, woda, rośliny i rybki i nic złego sie nie dzieje, a sa otworzone na ile się da naturalne warunki, które jak wszyscy wiemy nie jest tak łatwo ustabilizowac i utrzymać.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Ale jeżeli uda nam się jak najlepiej odtworzyż biotop z którego pochodzi ryba. To w sytuacji gdy będziemy posiadali osobniki obydwu płci rybki, nam się rozmnożą i będą dobrze się rozwijały to będzie tylko uhonorowanie naszego trudu jaki włożyliśmy w powstanie tego zbiornikia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Orybienie ciekawe słowo :lol: Jak juz pisał KS nie to jest najwazniejsze zeby rybe rozmnozyc tylko zeby sie dobrze czuła i miała zapewnipone odpowiednie warunki do zycia.Ale jesli je juz ma rozmnazanie to bardzo przyjemna sprawa :D Mi udało sie rozmnozyc:
gupiki,platynki,mieczyki
zbrojnika niebieskiego,zbrojnika kolumbijskiego
Pyszczaki(rózne gatunki),muszlowce(brevisy),pielegnice niebieskołuskie,pielegnice miodowe,pielegnice cytrynowe,skalary i doprowadzic do tarła palety niestety z wykrmienia modych nic nie wyszło
neonki(czerwone i innesa)
welonki
Pozdrawiam
Edit
Dodam jeszcze pielegniczki ramireza i kakadu oraz bojwoniki na slake handlowa,pretniki i gurami mozaikowe i dwuplame
Ostatnio zmieniony 24 sty 2006 16:30 przez Owl, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemek
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

Ja skromnie potwierdzam wasze wypowiedzi i też sądze że zdrowie w akwarium tak jak i we wszystkim jest najważniejsze! :!: (niestety nie zawsze się to udaje)staram pogłębiać wiedze w tym kierunku.A do nie dawna żyłam w przeświadczeniu że jeżeli rybki się rozmnażają to muszą być idealne warunki.Byłam w BŁĘDZIE. :oops: W moim akwa przyszły na świat Molinezje,kiryski,skalary,a teraz pielęgnice perłowe(..chyba,jak ktoś jest w temacie).Pozdrowionka.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej!

Nigdy nie probowalem docelowo rozmnazac rybek, jednak pare razy mi sie udalo. O tak sobie!
Buszowce!
-Ctenopoma acutirostre
-Microctenopoma ansorgii
-Microctenopoma fasciolatum
Zmijoglowy!
-Channa gachua
Pielegnice-(czki)!
-Hemichromis lifalili
-Pelvicachromis pulcher
-Pseudocrenilabrus nicholsi
-Astronotus ocellatus.(Podczas miesiecznego pobytu w wannie / Przeprowadzka)Ha, Ha.
-Pteroptyllum scalare
Zbrojniki!
-Ancistrus dolichopterus
Eleotriade
-Mogurnda mogurnda

Pozdro!
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

a dla mnie sukcesem jest to ze w ciagu 11 lat praktyki akwarystycznej tylko raz zbilem swoje akwarium (oczywiscie niechcacy :lol: ) i bylo to jakies 4 lata temu i jak do tej pory(odpukac) nie przytrafily mi sie wieksze niespodzianki a jesli chodzi o innego typu sukcesy to mysle ze rozmnazanie skalarow i p.skosnopregich bylo moim marzeniem (ktore sie zrealizowalo) i zarazem moim sukcesem-wiem ze to moze błachostka ale jak sie nie mialo funduszy na rozne srodki(np przeciw plesnieniu ikry) czy nawet nie mialem na zwykla artemie(mama mi kiedys kieszonkowe odciela i dlatego :lol: ) wiec postanowilem karmic mlode zywym pokarmeme tzn planktonem ze stawiku ktory uprzednio sprawdzilem pod wzgledem zanieczyszczen i jakims cudem udalo mi sie wychowac nie jedne mlode ktore pojechaly w polske :lol: i to mysle jest tez sukces znalezc wyjscie nawet z krytycznej sytuacji :lol:
Awatar użytkownika
Marta55555
Posty: 118
Rejestracja: 23 sty 2006 21:25
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: Marta55555 »

Ja rozmnożyłam 2 razy gupiki z czego się bardzo ciesze. No ale jeszcze moze niedługo razbory :roll: ...
Bakuś
Posty: 22
Rejestracja: 19 maja 2005 16:29
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Bakuś »

A ja rozmnozyłem: gurami dwuplame, kiryski pstre, błyszczyki parańskie, mieczyki, molinezje, platki, gupiki. Według mnie, to bardzo dużo jak na mój wiek i doświadczenie. W przyszłości marzę sobie rozmnożyć paletki, ale to inna sprawa.
Kocham zwierzęta , a najbardziej to papugi i ryby ;)
ODPOWIEDZ