jaka karma dla ryb dennych?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
x12w
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2015 22:37

jaka karma dla ryb dennych?

Post autor: x12w »

Co podawać kiryskowi pstremu, czytałem, że można podawać mu sałatę i widziałem jeszcze specjalne granulki roślinne, które opadają na dno, kiryski zadowolą się ochotką?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Kiryski nie jedzą sałaty, ochotki też im nie dawaj (potencjalne źródło pasożytów). Za to bardzo lubią wszelkie pokarmy opadające na dno - granulki, tabletki, mrożone larwy komara i rozwielitki też są OK.

Aha... mam nadzieję, że masz stado kirysków a nie jednego czy dwa.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
x12w
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2015 22:37

Post autor: x12w »

Mam ich 6.
v1t45
Posty: 40
Rejestracja: 19 sie 2014 7:05
Lokalizacja: Pyrogród

Post autor: v1t45 »

Dołącze do tematu. Kupiłemna allegro cos takiegi:
Roślinna karma pełnoporcjowa, przeznaczona do karmienia roślinożernych ryb akwariowych i jako pokarm uzupełniający dla pozostałych. „VegetableTabs” stanowi doskonały pokarm dla ryb, które w swojej diecie wymagają dużej zawartości składników roślinnych, np. gurami. Produkowana w postaci tabletek, które można przykleić do szyby wewnątrz akwarium. Składniki użyte do produkcji gwarantują właściwą kondycję hodowanych ryb. Nowoczesna technologia wykonania paszy poprzez tabletkowanie (brak obróbki termicznej) sprawia, że surowce zachowują w 100% swoje właściwości. Zastosowane dodatki, w tym lecytyna, mają bardzo korzystny wpływ na prawidłową przemianę materii i prawidłowy rozwój karmionych ryb.

Skład: produkty zbożowe, roślinny koncentrat białkowy, fosforan dwuwapniowy, drożdże paszowe, lucerna, olej roślinny, stearynian magnezu, lecytyna, minerały i dodatki witaminowe
Zawartość składników pokarmowych: białko surowe 25%, tłuszcze surowe 5%, włókno surowe 4%, popiół 6,5%, wilgotność 7%
Witaminy: witamina A–20000IE, witamina D3–1500IE, witamina E–100mg, witamina C–120mg, B1–10mg, B2–18mg, B6–8mg, B12–35mg, Kwas Pantotenowy–40mg, Kwas nikotynowy–100mg, Biotyna–1000mcg, Kwas Foliowy–2mg
Kupiłem to dla otosków, jako uzupełnienie jadłospisu. Wszystkie ryby w akwarium wcinają to jak szalone, wszyscy piszą o spirulinie więc moje pytanie brzmi czy powinienem uzupełnić dietę o pokarm z tym składnikiem.
I druga sprawa:
Na początku podawania tych tabletek troszkę zostałoniezjedzone, resztki po jakimś czasie obeszły jakąś galaretą, To dopiero jest szał, ryby są gotowe przestawiać rośliny aby dostać się do ów galaretki. Co to może być?
Generalnie zmniejszyłem ilość podawnego pokarmu (ok 1/3 tabletki) i podaje na noc przy gaszeniu światła żeby ułatwić Otoskom życie. Ostatnimi czasy rano już nic niema. Resztki to nawet Neonki z dna wybierają.
112l
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Co to może być?
W sumie to zależy jak długo pokarm leżał, w ciągu 2-3 dni mogła rozwinąć się np. pleśń.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
v1t45
Posty: 40
Rejestracja: 19 sie 2014 7:05
Lokalizacja: Pyrogród

Post autor: v1t45 »

chemik4 pisze:
Co to może być?
W sumie to zależy jak długo pokarm leżał, w ciągu 2-3 dni mogła rozwinąć się np. pleśń.
Głównie chodzi mi o to że był szał na wcinanie tej "pleśni", nie jest to szkodliwe? nawet bpojowniki to wcinały.
112l
ODPOWIEDZ