[285l] Roślinne [Day 52]

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

[285l] Roślinne [Day 52]

Post autor: Mateusz »

Witam wszystkich,

Postanowiłem postawić baniak 285 litrowy, z roślinami... Dużo roboty i kasy, ale teraz już się nie moge wycofać :lol: Akwarium planowałem już od wakacji. W chwili obecnej posiadam już wszystkie częsci osprzętu, brakuje mi tylko butli CO2. Oto troche informacji technicznych.

Wymiary: 121cm szer./ 46cm głęboki/ 51cm wysoki
Filtr: Eheim 2215+
Ogrzewanie: 200W
Oświetlenie: 4x55W (4800 lumenów, 9325 K) więcej info o nich tutaj.
Podłoże: Fluorite [30kg] + żwir granulacja 3-5mm [30kg]
Nawożenie: CO2 z butli, na początek dam koske lipową, jednakże myśle nad zmianą na drabinke. Dodatkowo, będę stosował osobne nawozy dla macro (NPK) i jeden completny dla mikro. Jak macie pytania co do dawek,lub jak zrobić taki "nawóz" to moge pomóc, lub sami poczytajcie tę stronę.
Obsada: narazie oczywiście brak, ale planuje: kosiarki, red cherry, skalary oraz neony lub rasbory.
Rośliny:
Ceratopteris thalictroides
Ludwigia palustris
Rotala indica
Eleocharis acicularis
Parametry: Mierzone 26 stycznia, przed podmianą: GH - 3, KH - 2, pH - 7.5, NO3 - 12,5mg/l, PO4 - 0,25ppm, NH3/NH4 - 0
Parametry do jakich dąże: GH i KH 5, pH 7, NO3 w granicach ponizej 20, PO4 gdzies na 0,8ppm.

Kamienie mam jeszcze z plaży, nic specjalnego, ale lepszy rydz niż nic...

Fotografia zbiornika 1/2 pełnego, zalałem dla testu filtra i akwarium.
Obrazek

Podstawa jest DIY, w większości drewniana, jako mały dodatek przymocowałem niewielkie wzmacniacze, jak widać na poniższej focie... (brakuje oczywiście śróbek, ale to już jest) Podstawa przetrwała test z wodą :)
Obrazek

Jako podłoże zastosuje Fluorite, kosztuje $17 za torbe ~ 7kg
Użyłem 3x7= 21kg
Dodatkowo żwir o małej granulacji jakieś 30kg.

Fluorite Red
Obrazek

Fotka Fluorite Red w akwarium
Obrazek

Rozmiar żwiru, w żwirze 25 centów :D
Obrazek

Lewa strona z kamieniami
Obrazek

Nasypywanie warstwy żwiru...
Obrazek

Woda jest mętna od pierwotniaków najprawdopodobniej :/. Jak znacie jakieś dobre metody ich szybkiego zwalczenia to słucham :)

Akwarium od przodu
Obrazek
Lewa strona
Obrazek
Prawa strona
Obrazek

Jak wiadomo to dopiero początek, dokupuje jeszcze pare innych roślin, i od przyszłego tygodnia ruszam z nawożeniem pełną parą ;)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 mar 2006 20:06 przez Mateusz, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Obsada: narazie oczywiście brak, ale planuje: kosiarki, red cherry, skalary oraz neony lub rasbory.
Skalary zjedza red cherry,kosiarki tez nimi nie pogardza pozatem skalary napewno beda niszczyc rosliny.To była pierwsza rzecz która rzuciła mi sie w oczy.
Druga rzecza sa te kamienie,wydaje mi sie ze to one podniosły pH do 7,5.
a pozatym akwarium zapowiada sie super chco kamienie z lewej a ten korzen z prawej bardzo mi kogos przypominaja :wink: No ale widze nakałd pracy włozony w to akwarium i mam nadzieje ze zaowocuje on naprawde pieknym akwarium.A pierwotniaków nie ruszaj przy dobrej filtracji wszytko powinno do normy wrócic bardzo szybko.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Owl pisze:Druga rzecza sa te kamienie,wydaje mi sie ze to one podniosły pH do 7,5.
a pozatym akwarium zapowiada sie super chco kamienie z lewej a ten korzen z prawej bardzo mi kogos przypominaja :wink: No ale widze nakałd pracy włozony w to akwarium i mam nadzieje ze zaowocuje on naprawde pieknym akwarium.
Woda kranówka ma pH 7.5 ;)

Małe update:
Dosadziłem 2 koszyczki trawki ;)
Oto fota:
Obrazek
Prawa strona:
Obrazek
Roślina...
Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Glony mnie zaatakowały i obecnie walcze o stabilizacje ;)
Oto fota pobojowiska :
Obrazek

Butla CO2
Obrazek

Dołanczam fote łyżeczek którymi odmierzam chemie itp.

Obrazek

Obecnie dodaje N,K i mikro elementy, zobaczymy jak to bedzie wygladac za tydzien lub dwa :)

pozdro
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Łyżeczki nieczego sobie :D Baniak oczywiście tez ładny :wink:

A jak się nazywa ten brązowawy mech poastający wszystko, skąd taki wytrzasnąłeś :lol: :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Thom (AS) pisze:A jak się nazywa ten brązowawy mech poastający wszystko, skąd taki wytrzasnąłeś :lol: :lol:
Sprowadziłem go z Japoni, od niejakiego Takash Amano... miał go sporo więc się podzielił. Jeżeli jesteś chętny to moge ci go trovhe podesłać :lol:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Oto i akwarium po 50 dniach :)
Ostatnio sam musze przyznac ze je troche zaniedbalem, ale zbliżają się u mnie ferie więc wszystko nadrobie.
Stan 14.3.2006:

Obsada:
12 x neon czerwony (w sklepie nie mieli wiecej wiec musze poczekac)
20 x małe red cherry (gdy podrosną to 50% idzie do drugiego baniaka na rozmnażanie)
6 x kosiarki (3 "olbrzymy" i 3 średniej wielkości)
3 x otosek

Krewetki powoli rosną, jak już je przeniose do innego akwa, to w tym wylądują skalary lub palety :)
Glony są, teraz mam sporo nitek, ale zmniejszyłem oświetlenie i nawoże tylko troche :) Oto fota od frontu i z prawej strony :)

Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Ten aranz juz nie istnieje, zmienil sie w to: http://akwaforum.pl/viewtopic.php?p=37259

Oto fotka z ostatnich dni:
Obrazek

Prosze o zamkniecie tego tematu.
Zablokowany