Akryflawina i Aqua-Kali

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Akryflawina i Aqua-Kali

Post autor: Nirvana »

Czy można ze sobą mieszać preparaty zawarte w temacie?
:roll:
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nie wiem osobiście czy można je mieszać, jednakże mają inne zadania do speł niania w akwa. Akryflawina otymalizuje warunki rozwoju ryb ozdobnych ochraniając je przedżyjącymi w wodzie niebezpiecznymi pasożytami, takimi jak bakterie,pierwotniaki i grzyby. ¸łagodząc cierpienia ryb, ułatwia regeneracjęuszkodzonego naskórka i postrzępionych płetw likwidując pleśniawkę,natomiast słuzy do korygowania z tego co pamietam parametru pH wody, więc na moje nie powinno to sie z sobą gryżć. jednakże za dużó chemii w akwa nie jest wskazane. A czemu musisz stosować oba na raz???

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

Aqua Kali będzie miało zadanie odkazić wodę z pasożytów a akryflawina ma złagodzić cierpienie (znieczulenie) i zregenerować jej naskórek. Gurami mozaikowe chore na posocznice nie chce go narazie zabijać o co pytałam również w tym temacie bo jakoś sie trzyma i nie jest jeszcze tak tragicznie z nim jeżeli jego stan sie nie poprawi uśmiercę ją To okropne przez 7 lat mojej praktyki akwa ie miałam tak poważnie chorych ryb żebym musiała je uśmiercać!!! straszne... :( :( :(
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Rozumiem, ale odizolowalaś chore rybki od zdrowych? Mam nadzieję, że tak, bo jeśli jak piszesz to posocznica, to mogą być większe starty niestety :(

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

Porównajcie skład chemiczny obu środków jeżeli zawierają ten sam jakiś związek (akryflawina-chlorek akryflawiny) to odpowiedź nasuwa się sama...nie można przesadzić z dawkowaniem jeżeli są inne to trzeba sprawdzić czy nie wchodzą ze sobą w jakies reakcje...i tu moze być problem :P
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Moim zdaniem nie nal;ezy mieszac obu tych sródków poniewaz zrównaza sie w akwarium i stan bedzie podobny do tego jakbys nic nie podała a chemia mimo to bedzie.
Pozdrawiam
Przemek
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Czy można ze sobą mieszać preparaty zawarte w temacie?
Mam akurat broszurkę z Tropicala odnośnie zastosowania ich preparatów.
Preparat Aqua-Kali jest silnym środkiem bakterio i pierwotniakobójczym...i na czerwono jest napisane: preparat utleniający i nie wolno go mieszać z żadnym innym preparatem akwarystycznym.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
ODPOWIEDZ